niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Spektakl młodych artystów ze średzkiej „Trójki”Wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śl. obejrzeli w Domu Kultury zabawne, chwilami refleksyjne przedstawienie pod tytułem „Pręcik” przygotowane przez członków koła teatralnego pod opieką pani Emilii Latos.


Fot. SP3 Środa Śl. Fot. SP3 Środa Śl.


Wcielili się oni w role przedmiotów bliskich małej dziewczynce: Michał Kąkol z 4c – w postać zakochanego Ołowianego Żołnierza, Marcelina Ćwiąkalska z 5e – w roztańczoną figurkę Baletnicy, Emilka Barczyk z 5b – w pełnego wigoru pluszowego Jednorożca, Ligia Rajczakowska z 5e – w mięciutką Poduszkę typu jaś, Kinga Kata z 5e i Natan Stremecki z 5b – w stare dobre małżeństwo: dwa znoszone Kapcie dziewczynki, Miłosz Burak z 5e – w natrętny, ale mimo to lubiany przez wszystkich Budzik, wreszcie Szymon Bartoch z 5d – w Łysego Joe, zbuntowanego, zagubionego misia dziewczynki.

Wszyscy spisali się na medal! Z powodzeniem bawili publiczność, ale i dawali do myślenia, ucząc swoich kolegów m.in. wrażliwości, empatii czy sposobów okazywania wsparcia. Dzień wcześniej to samo przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście, m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śl., p. Jerzy Kryciński, Dyrektor ZOPO w Środzie Śl., p. Krzysztof Peryga oraz najwierniejsi widzowie – rodziny i przyjaciele młodych aktorów.

SP3 Środa Śl.

Media
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 2 godziny temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 2 godziny temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…