poniedziałek 25.01.2021

Imieniny: Pawla Milosza

Spełnione marzenia Marcina

Spełnione marzenia Marcina

Pn, 07.12.2020 22:37

Nasza redakcja, wspólnie ze średzkim PCK, podjęła inicjatywę pomocy młodemu średzianinowi, Marcinowi Mizikowi. Aby chłopak mógł normalnie funkcjonować, potrzebował tak niewiele, a zarazem wiele, bo nowego wózka inwalidzkiego.Postanowiliśmy wesprzeć 19-letniego Marcina i pomóc mu w zakupie wymarzonego wózka. Chłopak poinformował nas, że jest to koszt 4 tys. złotych, a nowy pozwoli mu na swobodniejsze poruszanie się oraz spełnianie innych marzeń. Potrzeba zakupu była dość pilna, ponieważ stary pojazd bardzo często sprawiał problemy techniczne, a koszt naprawy jest większy, niż jego wartość.

Marcin w tym roku zdał maturę  i rozpoczął  naukę na wyższej uczelni, więc nowy wózek bardzo ułatwi mu funkcjonowanie.

Jak wspomina Mariola Szczepan, kierownik biura PCK w Środzie Śląskiej - Kiedy 2 września br. ogłosiliśmy zbiórkę, już tego samego dnia zgłosił się przedstawiciel Europejskiego Centrum Remarketingu w Komornikach z informacją, że firma w całości sfinansuje zakup wózka w kwocie 4 tys. zł. Jednak to był dopiero początek dobrych wiadomości. Następnego dnia zadzwoniła do nas Pani, która chciała pozostać anonimowa i również zaoferowała pokrycie całości kosztów zakupu. Oprócz tego ludzie wpłacali pieniądze na konto PCK i uzbierało się tego 3 100 zł. Czyli w sumie, w bardzo krótkim czasie uzbieraliśmy 11 100 zł, co przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - podkreśla kierowniczka PCK.

Po przedstawieniu Marcinowi sumy uzbieranej kwoty, chłopak był bardzo zaskoczony i  zdecydował się na zakup jeszcze lepszego wózka, z dostosowaniem do jego wzrostu i wagi, który kosztował  8.000 zł. - Pozostałą kwotę 3 100 zł. decyzją Marcina opłaciliśmy mu prawo jazdy w kwocie 2 600 zł, a resztę czyli 500 zł, które pozostało, przeznaczył na zakup opału na zimę – tłumaczy Mariola Szczepan.

Marcin dziękuje!

- Kiedyś w rynku czekałem na kolegę, szedł pan Wiktor z Rolanda i widział na jakim jestem rozlatującym się wózku. To był już stary grat. Nikomu nie życzę, żeby musiał jeździć na takim. Zapytał, mnie, czy nie chciałbym nowego. Zaproponował, że pomoże zorganizować zbiórkę pieniędzy przy współpracy z panią Mariolą z PCK – opowiada Marcin Mizik. – Już po kilku godzinach od opublikowania artykułu prasowego na portalu Rolanda odezwało się kilka osób, które zaproponowały, że sfinansują zakup nowego wózka. I dzisiaj mam nawy sprzęt, z którego jestem bardzo zadowolony. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dobroczyńcom (sponsorom, pani Marioli Szczepan z PCK, panu Wiktorowi Kalicie i oczywiście ekipie gazety Roland). Jednak marzenia się spełniają – dodaje.

Marzenie Marcina o nowym wózku się spełniło. Ma teraz dużo lepszy niż chciał i jeszcze więcej, a to wszystko dzięki firmie Europejskie Centrum Remarketingu z Komornik oraz Pani, która chce pozostać anonimowa oraz wszystkim wspaniałym ludziom o wielkich sercach, którzy umieli podzielić się tym, co mają.

Redakcja gazety Roland, wraz Oddziałem Rejonowym PCK w Środzie Śląskiej serdecznie dziękują wszystkim, którzy zdecydowali się na okazanie Marcinowi wsparcia.

(mk) / fot. mw

09.10.2020

17.11.2020
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat! 11 godzin temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat ! 11 godzin temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro ruszają szczepienia osób powyżej 80 lat! 11 godzin temu.
 • Roxana powiedział(a) Więcej
  Sołtysowa Zakrzowa jest super więc wara od niej? 12 godzin temu.
 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Czy na Mostowej szczepili też osoby z grupy 0 (zero) ? 20 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM