niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Spowodował kolizję na jednej z ulic w mieście. Był pijany

Spowodował kolizję na jednej z ulic w mieście. Był pijany

Śr, 17.03.2021 13:48
 •  

Jechał środkiem jezdni, a następnie zaczął cofać. Doszło do zderzenia z jadącym za nim samochodem. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy.


Dyżurny średzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na jednej z ulica miasta. Policjanci ustalili, że kierujący Alfa Romeo jechał środkiem jezdni. W pewnym momencie zatrzymał się, a następnie zaczął cofać, nie zważając na to, że za nim jedzie drugi samochód. W wyniku tego doszło do otarcia pojazdów.

Kierowca Alfa Romeo oświadczył mundurowym, że jechał do sklepu. Wcześniej jednak wypił piwo. Twierdził jednocześnie, że to kierująca VW najechała na niego. W trakcie czynności policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Miał bełkotliwą mowę, nie potrafił logicznie się wypowiadać, a przy tym wyraźnie chwiał się na nogach nie mogąc utrzymać równowagi.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Chociaż alkomat wskazywał wartość blisko dwóch promili alkoholu w organizmie, kierujący nie był w stanie prawidłowo poddać się badaniu urządzeniem zgodnie wymaganymi parametrami. Dlatego też w szpitalu została od niego pobrana krew do badań. Kierującym okazał się 43-letni mężczyzna.

Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto w związku z odmową przyjęcia mandatów za spowodowanie kolizji oraz za nie stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przeciwko niemu zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źróło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. policja / zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 25 minut temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... 37 minut temu.
 • bob powiedział(a) Więcej
  Strefa PKP wioski komunikacja ok ale my w zielone gramy uprczywie realizowany bardzo drogi... 2 godziny temu.
 • Spirala powiedział(a) Więcej
  Ja się pytam po co obwieszano całe miasto kamerami, po co kupowano kamery i drony dla Straży... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…

12.07.2021 16:43 wrote:

Posiadam Aparat w idealnym stanie , aparat praktycznie mało użytkowany .Kompakt cały w zestawie .Więcej info. Zapraszam Miejscowość: Środa Ś…

11.07.2021 09:00 wrote:

Kawalerka do wynajęcia. 1100 zł miesięcznie. Blok obok Biedronki. Od zaraz tel. 787 707 885…