poniedziałek 10.08.2020

Imieniny: Bogdana Borysa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Sprawca kradzieży zatrzymany niespełna godzinę po zdarzeniu

Sprawca kradzieży zatrzymany niespełna godzinę po zdarzeniu

03.07. 2020

Dzięki szybkiej reakcji służby dyżurnej średzkiej Komendy Policji oraz funkcjonariuszy patrolujących teren miasta, już w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymano sprawcę kradzieży kilku tysięcy złotych i odzyskano znaczną część pieniędzy.

Policjanci patrolując ulice miasta zauważyli dobrze znanego im średzianina, wielokrotnie karanego za przestępstwa przeciwko mieniu. W związku z podejrzeniem, że jest to sprawca kradzieży, do której doszło w jednym z lokali na terenie Środy Śląskiej, mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ujawnili przy 46-latku nie tylko znaczną ilość banknotów o różnym nominale, ale również … telewizor, który dopiero co kupił w jednym z lombardów.

W trakcie czynności ustalono, że sprawca wszedł na zaplecze jednego ze sklepów, a następnie zabrał koperty z utargiem w wysokości blisko 9 tysięcy złotych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali blisko 7000 złotych. Zabezpieczyli również telewizor.

Bardzo dobrze znany policjantom 46-latek był już wielokrotnie zatrzymywany i karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Niespełna kilka dni wcześniej śledczy przedstawili 46-latkowi osiem zarzutów.

Teraz na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty. Odpowie za kradzież telefonu komórkowego o wartości 600 złotych, której dopuścił się wykorzystując nieuwagę właścicielki oraz kradzież portfela z kwotą 5000 złotych. Nie w każdym przypadku sprawca zrealizował swój zamiar. Kilka razy został bowiem spłoszony przez pokrzywdzonych. Mimo to odpowie za usiłowania kradzieży saszetki, torebki z portfelem wraz z dokumentami i pieniędzmi. 

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 46-latkowi łącznie 11 zarzutów. Mężczyzna odpowie za cztery kradzieże, dwa usiłowania kradzieży oraz pięć włamań.

Zatrzymany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, których dopuszczał się w warunkach powrotu do przestępstwa będąc uprzednio wielokrotnie karanym.

Mając na uwadze cały zgromadzony przeciwko zatrzymanemu materiał dowodowy Sąd na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP W Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wsadzić to trzeba tych co mu narkotyki sprzedają co handlują na Środzie i diluje,a ten co kradł to uzależniony jest to chory człowiek,ok rozumie , kradł kradnie i będzie kradł ,ale bardzo istotne jest w tym wszystkim to żeby pozamykać tych dilerów też.

This comment was minimized by the moderator on the site

wsadzić jak najszybciej na długo!!!!!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Nikt nie przebije biedronki
Biedronki nikt nie przebije
Bohdan Urbankowski - Gniazdo Polskie. Wydawnictwo Biały Kruk. Wspaniałe eseje o Polsce i Polakach. G...
100%%%popieram. Brakuje nazista rządzącym przy****sow do zakładania ludziom pampersów na twarz......

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…