piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Sprawca kradzieży zatrzymany niespełna godzinę po zdarzeniu

Sprawca kradzieży zatrzymany niespełna godzinę po zdarzeniu

Pt, 03.07.2020 14:17

Dzięki szybkiej reakcji służby dyżurnej średzkiej Komendy Policji oraz funkcjonariuszy patrolujących teren miasta, już w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymano sprawcę kradzieży kilku tysięcy złotych i odzyskano znaczną część pieniędzy.Policjanci patrolując ulice miasta zauważyli dobrze znanego im średzianina, wielokrotnie karanego za przestępstwa przeciwko mieniu. W związku z podejrzeniem, że jest to sprawca kradzieży, do której doszło w jednym z lokali na terenie Środy Śląskiej, mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ujawnili przy 46-latku nie tylko znaczną ilość banknotów o różnym nominale, ale również … telewizor, który dopiero co kupił w jednym z lombardów.

W trakcie czynności ustalono, że sprawca wszedł na zaplecze jednego ze sklepów, a następnie zabrał koperty z utargiem w wysokości blisko 9 tysięcy złotych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali blisko 7000 złotych. Zabezpieczyli również telewizor.

Bardzo dobrze znany policjantom 46-latek był już wielokrotnie zatrzymywany i karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Niespełna kilka dni wcześniej śledczy przedstawili 46-latkowi osiem zarzutów.

Teraz na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty. Odpowie za kradzież telefonu komórkowego o wartości 600 złotych, której dopuścił się wykorzystując nieuwagę właścicielki oraz kradzież portfela z kwotą 5000 złotych. Nie w każdym przypadku sprawca zrealizował swój zamiar. Kilka razy został bowiem spłoszony przez pokrzywdzonych. Mimo to odpowie za usiłowania kradzieży saszetki, torebki z portfelem wraz z dokumentami i pieniędzmi. 

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 46-latkowi łącznie 11 zarzutów. Mężczyzna odpowie za cztery kradzieże, dwa usiłowania kradzieży oraz pięć włamań.

Zatrzymany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, których dopuszczał się w warunkach powrotu do przestępstwa będąc uprzednio wielokrotnie karanym.

Mając na uwadze cały zgromadzony przeciwko zatrzymanemu materiał dowodowy Sąd na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP W Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 2 godziny temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  2 godziny temu.
 • Dawid powiedział(a) Więcej
  Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 3 godziny temu.
 • karol powiedział(a) Więcej
  a kogo ci debile sredzcy mają się w naszym miescie bać ̣...POLICJI,STRAZY WIEJSKIEJ??? 4 godziny temu.
 • 607 543 285 powiedział(a) Więcej
  Wszyscy dbają o środowiska to skąd ten smog i ścieki w rzekach? 5 godzin temu.
 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  Jarek coś ty chłopie narobił ty już masz. Kibel zabiłeś jedną osobę , jechałeś naćpany, uciekłeś... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM