sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Średzka Straż Miejska rozpoczyna działania „Bezpieczna Droga do Szkoły 2021/22”

Wt, 31.08.2021 17:41
 •  

Na terenie gminy Środa Śląska zlokalizowane są szkoły podstawowe w Środzie Śląskiej, Ciechowie, Szczepanowie i Rakoszycach.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego strażnicy dokonali kontroli dróg dojazdowych do placówek oświatowych pod kątem wymagań wynikających z prawa ruchu drogowego oraz istniejącej infrastruktury zabezpieczającej. Sprawdzano oznakowanie pionowe i poziome, w tym widoczność przejść dla pieszych, stan oświetlenia, sposób oznakowania.

Rozpoczynając edukację w roku szkolnym 2021/22 wracamy do tradycyjnej formy zajęć w szkołach, a co z tym się wiąże, znacznie wzrośnie natężenie ruchu kołowego i pieszego na odcinkach dróg prowadzących do szkół i przedszkoli. Największe problemy, jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, obserwujemy na ul. Górnej 1 przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz przedszkolu na ul. Strzeleckiej 6. Warto zwrócić uwagę, że rozwiązania komunikacyjne na wymienionych ulicach dawno przestały być wystarczające dla zapewnienia płynności ruchu w godzinach największego natężenia, jednak przestrzeganie zakazów na ul. Górnej i Strzeleckiej oraz stosowanie się do oznakowania poziomego wyznaczającego miejsca wyłączone z ruchu wymiernie wpłynie na zachowanie przepustowości tych arterii komunikacyjnych.

SM chciałaby zaapelować do rodziców przywożących dzieci samochodami, by nie parkować pojazdów w miejscach newralgicznych na ul. Górnej – zatoka autobusowa, skrzyżowanie ul. Górnej z ul. Spokojną – oraz nie pozostawiać zaparkowanych pojazdów w ciągu ul. Górnej na długości szkoły po obu stronach. Niefrasobliwość kierowców w przeszłości doprowadziła nawet do całkowitego zablokowania ruchu. Strażnicy prowadząc działania będą zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów i trzeba liczyć się z konsekwencjami w razie wykroczenia dotyczącego nieprawidłowego parkowania lub spowodowania utrudnienia w ruchu drogowym.

Wzorem ubiegłych lat, funkcjonariusze Straży Miejskiej będą widoczni w okolicach szkoły.  

(sm)

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 10 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 23 minut temu
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... godzinę temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …