wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Średzka Straż Miejska rozpoczyna działania „Bezpieczna Droga do Szkoły 2021/22”
Na terenie gminy Środa Śląska zlokalizowane są szkoły podstawowe w Środzie Śląskiej, Ciechowie, Szczepanowie i Rakoszycach.

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego strażnicy dokonali kontroli dróg dojazdowych do placówek oświatowych pod kątem wymagań wynikających z prawa ruchu drogowego oraz istniejącej infrastruktury zabezpieczającej. Sprawdzano oznakowanie pionowe i poziome, w tym widoczność przejść dla pieszych, stan oświetlenia, sposób oznakowania.

Rozpoczynając edukację w roku szkolnym 2021/22 wracamy do tradycyjnej formy zajęć w szkołach, a co z tym się wiąże, znacznie wzrośnie natężenie ruchu kołowego i pieszego na odcinkach dróg prowadzących do szkół i przedszkoli. Największe problemy, jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, obserwujemy na ul. Górnej 1 przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz przedszkolu na ul. Strzeleckiej 6. Warto zwrócić uwagę, że rozwiązania komunikacyjne na wymienionych ulicach dawno przestały być wystarczające dla zapewnienia płynności ruchu w godzinach największego natężenia, jednak przestrzeganie zakazów na ul. Górnej i Strzeleckiej oraz stosowanie się do oznakowania poziomego wyznaczającego miejsca wyłączone z ruchu wymiernie wpłynie na zachowanie przepustowości tych arterii komunikacyjnych.

SM chciałaby zaapelować do rodziców przywożących dzieci samochodami, by nie parkować pojazdów w miejscach newralgicznych na ul. Górnej – zatoka autobusowa, skrzyżowanie ul. Górnej z ul. Spokojną – oraz nie pozostawiać zaparkowanych pojazdów w ciągu ul. Górnej na długości szkoły po obu stronach. Niefrasobliwość kierowców w przeszłości doprowadziła nawet do całkowitego zablokowania ruchu. Strażnicy prowadząc działania będą zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów i trzeba liczyć się z konsekwencjami w razie wykroczenia dotyczącego nieprawidłowego parkowania lub spowodowania utrudnienia w ruchu drogowym.

Wzorem ubiegłych lat, funkcjonariusze Straży Miejskiej będą widoczni w okolicach szkoły.  

(sm)

 • Karina powiedział(a) Więcej
  A gdzie pobrać wniosek?
  9 minut temu.
 • Ania powiedział(a) Więcej
  Najwspanialsza jest nasza Orkiestra ? 13 minut temu.
 • Asia powiedział(a) Więcej
  Zgadzam się . Takie dwie imprezy w lecie by się przydały. Tylko uwzględnić zakaz wstępu do lat 16. Dzieci tam są niepotrzebne. 18 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…