czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Średzki Inkubator Przedsiębiorczości w ścisłej czołówce Dolnego Śląska

Średzki Inkubator Przedsiębiorczości w ścisłej czołówce Dolnego Śląska

Pn, 11.05.2020 10:50

Na początku marca br. na stronie www Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (DIP) we Wrocławiu pojawił się komunikat o ostatecznych wynikach oceny formalnej wniosków złożonych w ramach działania 1.3B RPO WD „Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców” ze środków Unii Europejskiej. Spośród 13 złożonych aplikacji ocenę formalną DIP, po jej aktualizacji, przeszły pozytywnie już tylko 3 dolnośląskie wnioski, w tym projekt Gminy Środy Śląskiej, z wnioskowaną kwotą dofinansowania 5,25 mln zł.

Projekt Gminy Środa znalazł się w niezwykle wąskim gronie projektów ocenionych pozytywnie na etapie ostatecznej oceny formalnej, po jej aktualizacji na początku marca br. Po ostatecznej korekcie wyników oceny formalnej DIP do etapu oceny merytorycznej zostały przekazane tylko 3 wnioski spośród 13 wcześniej złożonych. Oprócz wniosku Gminy Środa Śląska do eksperckiej oceny merytorycznej zostały skierowane wnioski Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego oraz Gminy Stoszowice.

Po ostatecznej weryfikacji i aktualizacji listy rankingowej z dalszej rywalizacji odpadł wniosek Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która chciała pozyskać z Unii Europejskiej prawie 7 mln zł na stworzenie nowoczesnego inkubatora przedsiębiorczości dla sektora electromobility. Poniżej pełna lista wniosków ocenionych pozytywnie na etapie ostatecznej oceny formalnej wraz z wartością projektów oraz kwotą wnioskowanego dofinansowania z Unii Europejskiej:

sredzki inkubator przedsiebiorczosci w scislej czolowce dolnego slaska 22.04.2020 1

Reasumując spośród 13 złożonych aplikacji z całego Dolnego Śląska po ostatecznej weryfikacji  aż 9 wniosków zostało ocenionych negatywnie na etapie oceny formalnej, gdyż nie spełniły bardzo wysokich wymagań konkursu Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej w ramach działania 1.3B RPO WD dot. wsparcia rozwoju subregionalnej i lokalnej przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku. Konkurencja o środki unijne na rozwój przedsiębiorczości jest bardzo silna i mogą jej sprostać tylko najlepiej przygotowane projekty na Dolnym Śląsku. Jak pokazuje ranking z początku marca Średzki Inkubator Przedsiębiorczości jest jednym z trzech najlepszych projektów w naszym województwie.

W ramach konkursu 1.3B RPO WD „Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców” można było składać wnioski dot. budowy/rozbudowy/ przebudowy infrastruktury dla przedsiębiorców (np. inkubatory przedsiębiorczości, parki biznesu) z  uzbrojeniem terenu pod działalność gospodarczą oraz na zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Rekomendowany termin zakończenia realizacji projektów to koniec marca 2022. Termin złożenia wniosku końcowego o płatność nie może być późniejszy niż czerwiec 2023. Poziom dofinansowania projektu wyniesie do 85% wartości wydatków kwalifikowanych w ramach projektu.

Konkurs w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej cieszył się dużym zainteresowaniem na Dolnym Śląsku, co oznacza, że wsparcie rozwoju przedsiębiorczości jest bardzo ważne na Dolnym Śląsku, zarówno w średniej, jak i w długiej perspektywie, stąd duże środki tj. ponad 33,5 mln zł przeznaczone przez Zarząd Województwa na rozwój subregionalnej i lokalnej przedsiębiorczości, co jest jeszcze bardziej istotne w dobie załamania rozwoju gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19.

Autor: Gmina Środa Śląska
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Dodam jeszcze od siebie jedno przemyślenie. 

  Ponieważ sytuacja w gminie - jaka jest każdy widzi i... 2 godziny temu.
 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Popieram większość przedmówców. 
  Obserwuje dokładnie co dzieje się w tej gminie. 

  GMINA KOSTOMŁOTY... 2 godziny temu.
 • Jan Marian Gandzia powiedział(a) Więcej
  Adam z tobą też nie gadam.eva ty chyba jesteś z rodu lempart? 2 godziny temu.
 • Mario powiedział(a) Więcej
  Oszczędności? Jakie oszczędności? Na wyłączaniu oświetlenia między godziną 24.00, a 4 rano? Przecież... 3 godziny temu.
 • adam powiedział(a) Więcej
  no nic,chamstwo,buta i arogancja to typowe dla lewaków... 4 godziny temu.
 • Ewa powiedział(a) Więcej
  nadal nie rozumiesz no nic brak mózgu to normalka u pisowców  15 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM