czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Średzkie morsy rosną w siłę

Średzkie morsy rosną w siłę

N, 11.04.2021 21:08
 •  

Dzisiaj Morsy Środa Śląska oficjalnie zakończyły sezon 2020/2021. Tegoroczna zima i rosnąca frekwencja sprawiły, że będą dobrze wspominać ten czas.


Morsy Środa Śląska to nieformalna grupa zrzeszająca miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Zaczynają już w listopadzie, a kończą, w zależności od pogody, w marcu lub kwietniu.

Tegoroczna zima, dość śnieżna i mroźna, sprzyjała morsowaniu. Pan Piotr, mors z najdłuższym stażem - uważa ten sezon za bardzo udany. – Pogoda była przyjazna morsom i udało nam się nawet zaliczyć kąpiele w przerębli. Szczególnie cieszy nas rosnąca frekwencja. Nasza grupa liczy obecnie ponad 60 członków i jej popularność wciąż rośnie. Myślę, że ma to związek z nasza aktywnością na facebooku i w internecie. Również przesunięcie godziny naszego spotkania z 8.00 na 10.00 przyniosło efekt w postaci większej ilości osób. Wiadomo już, że z nami nigdy nie jest nudno, zawsze coś się dzieje, a to również przekłada się na duże zainteresowanie. Mamy szczęście do fajnych ludzi i w naszej grupie panuje naprawdę wyjątkowa, przyjazna atmosfera – mówi.

Rzeczywiście, średzkie morsy mają w dorobku wiele ciekawych inicjatyw. Największą imprezą było wsparcie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wspólnym morsowaniu wzięło udział 136 morsów i jest to liczba o tyle istotna, że za każdego z nich starosta powiatu wpłacił 10 zł na rzecz Orkiestry. Do tego doszły datki do puszek, pieniądze z licytacji i wynik zbiórki był naprawdę imponujący.

Inne ciekawe przedsięwzięcia to Morsowy Dzień Kobiet, na którym obowiązywały stroje galowe w postaci kapeluszy i krawatów. W Śmigus Dyngus obowiązkowe były wiaderka, sikawki i pistolety. Walentynkowe Morsowanie odbyło się w Brodnie i kąpano się w przerębli w kształcie... serca.

Dzisiaj miało miejsce ostatnie w tym sezonie morsowanie. Z tej okazji każdy mors otrzymał podziękowania za wspólne kąpiele, zaangażowanie w działania grupy, wspieranie zdrowego stylu życia i "gorące serce". Dla każdego przygotowano też drobny upominek. Z kolei morsy odebrały podziękowania za wsparcie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej i sztab Hufiec ZHP Środa Śląska. 

- Morsowanie to wiele wspaniałych przeżyć, o których trudno się pisze, bo najlepiej samemu je doświadczyć. Dlatego jesienią będziemy czekać na kolejnych odważnych. Zdradzę też, że myślimy, aby przerwę w sezonie wykorzystać na inne aktywności np. wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, ogniska. Śledźcie nas na facebooku, tam będziemy publikować szczegóły - dodaje pan Piotr.

OLO / fot. rol

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…