sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Średzkie morsy rosną w siłę

Średzkie morsy rosną w siłę

N, 11.04.2021 21:08
 •  

Dzisiaj Morsy Środa Śląska oficjalnie zakończyły sezon 2020/2021. Tegoroczna zima i rosnąca frekwencja sprawiły, że będą dobrze wspominać ten czas.


Morsy Środa Śląska to nieformalna grupa zrzeszająca miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Zaczynają już w listopadzie, a kończą, w zależności od pogody, w marcu lub kwietniu.

Tegoroczna zima, dość śnieżna i mroźna, sprzyjała morsowaniu. Pan Piotr, mors z najdłuższym stażem - uważa ten sezon za bardzo udany. – Pogoda była przyjazna morsom i udało nam się nawet zaliczyć kąpiele w przerębli. Szczególnie cieszy nas rosnąca frekwencja. Nasza grupa liczy obecnie ponad 60 członków i jej popularność wciąż rośnie. Myślę, że ma to związek z nasza aktywnością na facebooku i w internecie. Również przesunięcie godziny naszego spotkania z 8.00 na 10.00 przyniosło efekt w postaci większej ilości osób. Wiadomo już, że z nami nigdy nie jest nudno, zawsze coś się dzieje, a to również przekłada się na duże zainteresowanie. Mamy szczęście do fajnych ludzi i w naszej grupie panuje naprawdę wyjątkowa, przyjazna atmosfera – mówi.

Rzeczywiście, średzkie morsy mają w dorobku wiele ciekawych inicjatyw. Największą imprezą było wsparcie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wspólnym morsowaniu wzięło udział 136 morsów i jest to liczba o tyle istotna, że za każdego z nich starosta powiatu wpłacił 10 zł na rzecz Orkiestry. Do tego doszły datki do puszek, pieniądze z licytacji i wynik zbiórki był naprawdę imponujący.

Inne ciekawe przedsięwzięcia to Morsowy Dzień Kobiet, na którym obowiązywały stroje galowe w postaci kapeluszy i krawatów. W Śmigus Dyngus obowiązkowe były wiaderka, sikawki i pistolety. Walentynkowe Morsowanie odbyło się w Brodnie i kąpano się w przerębli w kształcie... serca.

Dzisiaj miało miejsce ostatnie w tym sezonie morsowanie. Z tej okazji każdy mors otrzymał podziękowania za wspólne kąpiele, zaangażowanie w działania grupy, wspieranie zdrowego stylu życia i "gorące serce". Dla każdego przygotowano też drobny upominek. Z kolei morsy odebrały podziękowania za wsparcie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej i sztab Hufiec ZHP Środa Śląska. 

- Morsowanie to wiele wspaniałych przeżyć, o których trudno się pisze, bo najlepiej samemu je doświadczyć. Dlatego jesienią będziemy czekać na kolejnych odważnych. Zdradzę też, że myślimy, aby przerwę w sezonie wykorzystać na inne aktywności np. wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, ogniska. Śledźcie nas na facebooku, tam będziemy publikować szczegóły - dodaje pan Piotr.

OLO / fot. rol

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 9 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…