wtorek 25.06.2024

Imieniny: Łucji Wilhelma

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Średzkie policjantki spotkały się z seniorami

SkomentujPolicjantki z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej: Dzielnicowa mł. asp. Judyta Sowicz wraz z p.o. Oficera Prasowego sierż. Katarzyną Bisztyk-Radoń spotkały się z seniorami w Dziennym Domu Seniora w Środzie Śląskiej przy ul. Daszyńskiego, aby przypomnieć o zagrożeniach związanych z oszustwami na szkodę osób starszych.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Wizyta była świetną okazją do przypomnienia o niebezpieczeństwie oszustwa przez fałszywego wnuczka, policjanta, czy pracownika innej instytucji. Z uwagi na fakt, iż wciąż odnotowywane są przypadki osób, które padły ofiarą bezwzględnego przestępcy. Seniorom przypomniano o podstawowych zasadach, które pozwolą zdemaskować oszusta, a tym samym uniknąć utraty oszczędności nierzadko całego życia. Policjantki zwróciły również uwagę na omówienie tematu dotyczącego właściwego zabezpieczenia mienia.

W trakcie spotkania został zaprezentowany film Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Senior Online Kwiecień 2023 -  Link do filmu znajduje się tutaj! Po obejrzeniu filmu zostały omówione wszelkie aspekty zagrożeń związanych z oszustwami na szkodę osób starszych. Seniorzy mieli okazję opowiedzieć i omówić swoje historie oraz zadać nurtujące ich pytania.

Wciąż bowiem, pomimo apeli, osoby starsze dają się zmanipulować i przekazują znaczne kwoty pieniędzy bezwzględnym oszustom. Dlatego średzcy policjanci kontynuują prewencyjne działania w ramach wojewódzkiego programu pn.: "Wzorowy Senior". Mundurowi podczas wizyty w Dziennym Domu Seniora zapraszali również wszystkich chętnych do spotkań z udziałem policyjnych profilaktyków w sieci, które odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca realizowanych w związku z koncepcją SENIOR-ONLINE od godziny 9:00 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Seniorzy z chęcią i zainteresowaniem odpowiedzieli na takie zaproszenie a jeszcze chętniej brali udział w spotkaniu z funkcjonariuszkami.

W związku z powtarzającymi się pomimo licznych apeli zdarzeniami średzka Policja apeluje:

Nie dajmy się oszukać, bądźmy ostrożni. Nie pozwólmy, aby nasz krewny- senior został oszukany! Wypracujmy z najbliższymi i ustalmy własne metody, dzięki którym będzie można łatwo i szybko zweryfikować, czy członek rodziny znalazł się  w tarapatach i potrzebuje pilnej pożyczki. Nie pozwólmy oszustom manipulować sobą i wodzić „za nos”.

Źródło: KPP Środa Śląska

431 184267

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

ekogroszek baner

handlo

Nie przegap tych artykułów.