niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Fot. UM Fot. UM

Średzkie przedszkolaki na Święto Niepodległości

Pt, 12.11.2021 16:40
 •  

Najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy Środa Śląska zaśpiewali i zatańczyli patriotyczne utwory z okazji 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorem festiwalu „Piękna nasza Polska cała” w Domu Kultury w Środzie Śląskiej było Przedszkole Publiczne nr 3.


Patriotyczną uroczystość oficjalnie rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego”. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się podopieczni organizatora – przedszkolaki ze średzkiej „trójki”, pod czujnym okiem nauczycielek Ewy Bartoch, Beaty Wandzio i Zofii Olszańskiej. Dzieci zatańczyły wspólnie kujawiaka, a następnie wyrecytowały znany wszystkim wierszyk „Katechizm polskiego dziecka” i zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polską i Polakiem”.

Na scenie zaprezentowali się także podopieczni innych gminnych oraz niepublicznych placówek: Przedszkole Publiczne nr 1 w Środzie Śląskiej, Przedszkole Publiczne w Ciechowie, Punkt przedszkolny w Rakoszycach oraz Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek i Niepubliczne Przedszkole „Entliczek” w Środzie Śląskiej.

- Bardzo się cieszę, nasz festiwal cieszył się takim zainteresowaniem innych placówek przedszkolnych i jestem bardzo dumna ze wszystkich przedszkolaków, które występowały na scenie ­– przyznaje Aleksandra Karcz-Cieśla, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3. – Pandemia zepsuła nam poprzednie edycje, ale mam nadzieję że spotkamy się na nim za rok i że będzie to już tradycja w Gminie Środa Śląska – dodaje dyrektor Aleksandra Karcz-Cieśla.

Przedszkolaki ubrane w biało-czerwone stroje śpiewały pieśni patriotyczne. Zgromadzeni mogli usłyszeć takiej utwory jak m.in. „Polska mój kraj”, „Szare szeregi”, czy „11 listopada”. Na koniec wszystkich uczestników nagrodzono gromkimi brawami oraz upominkami, które wręczał burmistrz Środy Śląskiej.

- To wielka przyjemność patrzeć na Was, małych patriotów, ale z wielki sercami, którzy z taką dumą i zaangażowaniem uczcili Święto Niepodległości – mówił do przedszkolaków burmistrz Adam Ruciński. – Było pięknie, dumnie i patriotycznie. Tak właśnie pokazuje się, że jesteśmy patriotami.

(prg)

snprzedszkolakiimage001 001

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Środzie Śląskiej”

snprzedszkolakiimage001 002

snprzedszkolakiimage001 003

snprzedszkolakiimage001 004

Występ podopiecznych z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej

snprzedszkolakiimage001 005

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek

snprzedszkolakiimage001 006

Występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Entliczek” w Środzie Śląskiej

snprzedszkolakiimage001 007

Przedszkolaki  z Przedszkola Publicznego w Ciechowie

snprzedszkolakiimage001 008

Występ dzieci z Punktu przedszkolnego w Rakoszycach

snprzedszkolakiimage001 009

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Środzie Śląskiej

snprzedszkolakiimage001 010

snprzedszkolakiimage001 011

 • 8
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. godzinę temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 2 godziny temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…