wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. UM Fot. UM

Środa Śląska: Hałda gruzu na podwórku zamiast w PSZOK

Cz, 07.10.2021 16:03
 •  

Nieodpowiedzialni mieszkańcy Środy Śląskiej po raz kolejny wykazali się nieprzestrzeganiem regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Środa Śląska uchwalonego przez Radę Miejską. Pod pojemniki na odpady w podwórku na skrzyżowaniu ulic Białoskórniczej i Świdnickiej ktoś wyrzucił stertę gruzu. Według ustaleń Straży Miejskiej, odpady te prawdopodobnie porzucił ktoś z innej części miasta.


Trudno zliczyć, który to już przykład z rzędu pokazujący niestosowanie się do regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Środa Śląska uchwalonego przez Radę Miejską. Zgodnie z nim, odpady budowlane i rozbiórkowe muszą być dostarczane do PSZOK w Krynicznie, a limit wynosi do 1 Mg na nieruchomość na rok.

Kiedy mieszkańcy nie stosują się do powyższych zapisów, na ulicach i w podwórkach Środy Śląskiej oglądać możemy takie obrazki, ja te poniżej. Dochodzenie w sprawie ustalenia winowajcy prowadziła Straż Miejska. – Strażnicy rozpytali okolicznych mieszkańców, jednak według ich wiedzy, nikt z sąsiadów nie prowadzi aktualnie remontu – wyjaśnia Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – W tym miejscu nie ma też monitoringu, co utrudnia możliwość identyfikacji. Z relacji mieszkańców strażnicy wywnioskowali, iż gruz mógł podrzucić ktoś z poza tego obrębu – tłumaczy komendant Ryszard Czerwiec.

Problem złej segregacji oraz nieprawidłowego pozbywania się odpadów przez niektórych mieszkańców Środy Śląskiej wraca jak mantra. Ostatni przykład starej wersalki na środku chodnika dobitnie pokazywał, w którą stronę zmierzamy, szpecąc co raz bardziej wizerunek miasta. Oby te „skarby” nie nabrały nowego znaczenia w kontekście przybywających nieprawidłowo wyrzucanych śmieci.

(prg)

halda image003

 • 1
 • 2
 • 1
 • 0
 • 8
 • 5


Najnowsze komentarze

 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 19 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 20 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  22 minut temu
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Segregacja dzieci!
  Teraz wspieramy PGRowych spadkobierców, a pozostałe dzieci mają lizać... 33 minut temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM