środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Fot. UM Fot. UM

Środa Śląska – miasto skarbów czy śmieci i gruzu?

Śr, 13.10.2021 15:21
 •  

Dopiero co poruszaliśmy temat nieprawidłowo podrzuconego gruzu pod pojemniki na odpady w podwórku ul. Białoskórniczej i Świdnickiej, a już problem powraca kolejny raz. Tym razem nieodpowiedzialny mieszkaniec poszedł o krok dalej i wyrzucił gruz bezpośrednio do pojemnika na odpady przy ul. Świnickiej obok myjni.


Problem nieprawidłowego pozbywania się odpadów przez niektórych nieodpowiedzialnych mieszkańców Środy Śląskiej rośnie tak, jak sterty gruzu podrzucane po raz kolejny do pojemników na odpady lub nieopodal nich.

Takie działanie to świadome łamanie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Środa Śląska uchwalonego przez Radę Miejską. Zgodnie z nim, odpady budowlane i rozbiórkowe muszą być dostarczane do PSZOK w Krynicznie, a limit wynosi do 1 Mg na nieruchomość na rok.

Straż Miejska będzie bacznie obserwować okolice pojemników na odpady zwłaszcza tych schowanych w głębi podwórek na terenie miasta. – Strażnicy będą prowadzić wzmożone patrole, będą także posługiwać się urządzeniami technicznymi, aby dotrzeć do sprawców nieprawidłowego pozbywania się odpadów – zapowiada Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Tak jak do tej pory będziemy też intensywnie rozpytywać okolicznych mieszkańców – dodaje komendant Czerwiec.

To problem nie tylko mieszkańców, czy gminy. To także problem Chemeko-System, które nie może w prawidłowy sposób zabrać odpadów z pojemnika zapełnionego ciężkim gruzem. Zaburza to pracę firmy, przez co opóźnia wywozy, co z kolei rodzi narzekania i skargi mieszkańców, którzy sami sobie te problemy fundują. To błędne koło, z jakiego nie sposób wyjść, bez przestrzegania ustalonych prawem zasad.

(prg)

gruz smietnik

 • 8
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2
 • 2


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 2 godziny temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 4 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 4 godziny temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM