piątek 22.01.2021

Imieniny: Anastazego Wincentego

Fot. Dorota Chreściak Fot. Dorota Chreściak

Staw w Proszkowie wizytówką wsi

Wt, 10.11.2020 17:11

Zakończyła się przebudowa i modernizacja stawu w Proszkowie. Odbiór końcowy odbył się 10 listopada. W rewitalizację stawu mocno zaangażowali się również mieszkańcy wsi. Gmina zainwestowała w ten staw łącznie ponad 115 tys. zł. Remont i modernizację stawu monitorowali na bieżąco radny miejski Arkadiusz Hibner i sołtys Proszkowa Tomasz Jamrozik. Wcześniej akwen był zarośnięty i nie przyciągał uwagi mieszkańców. Teraz miejsce prezentuje się dużo lepiej. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu wykonanych prac. Cieszymy się, że się udało, we współpracy z mieszkańcami oraz przy wsparciu pana Burmistrza – podsumowuje radny Arkadiusz Hibner. – Staw zaczyna nabierać wody, w planach mamy jego zarybienie po nowym roku oraz ustawienie ławek i kolejne nasadzenia. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy tak bardzo zaangażowali się w liczne prace nad odnowieniem tego miejsca – dodaje radny Hibner.

Społeczność Proszkowa aktywnie zaangażowała się w remont i modernizację stawu. – Wszyscy pracowali bardzo ciężko, zwłaszcza przy przygotowaniu krawężników pod chodnik i podbudowie skarpy – wyjaśnia Tomasz Jamrozik, sołtys Proszkowa. – Będziemy dbać o to miejsce, bo jest wizytówką naszej wsi, znajduje się na samym wjeździe. Cieszę się, że Gmina w to zainwestowała, za co osobiście dziękuję burmistrzowi Rucińskiemu – dodaje sołtys Jamrozik.

Zadanie pn. Przebudowa i modernizacja zbiornika małej retencji w miejscowości Proszków polegało na pogłębieniu czaszy zbiornika, umocnieniu brzegów betonową palisadą oraz kamieniem zatopionym w betonie, humusowaniu z obsiewem skarp zbiornika, a także na umieszczeniu nowych nasadzeń. Prace w miesiącu październiku wykonywał Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Środzie Śląskiej.

Dodatkowo przy okazji letniego asfaltowania dróg i boiska w Proszkowie wokół stawu wykonano nawierzchnię asfaltową ścieżki. Z budżetu Gminy Środa Śląska burmistrz i radni przeznaczyli na tę inwestycję ponad 85 tys. zł, zaś 30 tys. zł pochodzi z dotacji celowej Marszałka Województwa w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

(prg)

staw proszkow
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Terminator powiedział(a) Więcej
  To ma być artykuł promujący budowę inkubatora. Drodzy komentujący, będziecie mięli do swojej dyspozycji... 46 minut temu.
 • polski powiedział(a) Więcej
  To nie wójt , to wizjoner!! 6 godzin temu.
 • pruski powiedział(a) Więcej
  hi hi 6 godzin temu.
 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Jesteś psycholem! 7 godzin temu.
 • Podaj imię powiedział(a) Więcej
  Gmina też ostatnio porządkował drogę polną ze Środy do Chwalimierza, tylko nikt nie przypilnował... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM