sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Stowarzyszenie Ostoja w Środzie Śląskiej zaprasza na zajęcia terapeutyczne

Stowarzyszenie Ostoja w Środzie Śląskiej zaprasza na zajęcia terapeutyczne

Śr, 16.06.2021 14:52

We wtorek 15 czerwca w Warsztacie Terapii Zajęciowej Ostoja przy ul. Kilińskiego w Środzie Śląskiej odbyły się tzw. drzwi otwarte. Wydarzenie miało na celu przybliżenie działalności placówki.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W godzinach 10.00 - 13.00 goście mogli zwiedzać placówkę, a pracownicy opowiadali im o jej przeznaczeniu oraz funkcjonowaniu, m.in. organizowanych wydarzeniach i warsztatach artystycznych. Przygotowano też niespodziankę w postaci fotobudki oraz poczęstunek. - Odwiedziło nas sporo gości, którzy mogli poznać lepiej naszą placówkę i zapoznać się z jej ofertą. Dopisała nam pogoda i humory też były bardzo dobre. Ogromnie dziękujemy za obecność i cieszymy się, gdy możemy dzielić się tym co mamy - napisało stowarzyszenia na facebooku. 

Stowarzyszenie “Ostoja” od kilkudziesięciu lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Ma placówki stacjonarne w Środzie Śląskiej i Wrocławiu. Celem organizacji jest rehabilitacja społeczna i zawodowa. Uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w życiu codziennym. Często podejmują pierwsze aktywności w zakresie doświadczenia zawodowego, jak praktyki zawodowe czy szkolenia. Placówka realizuje grupowe zajęcia terapeutyczne oraz terapię indywidualną, w tym konsultacje, wsparcie psychologiczne i rehabilitację funkcjonalną.

Obecnie Ostoja poszukuje uczestników terapii. Wymagania, które kandydat musi spełnić to pełnoletność oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym (ze wskazaniem do terapii zajęciowej). Placówka w Środzie Śląskiej czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Zajęcia odbywają się w sześciu pracowniach: umiejętności społecznych i przygotowania zawodowego, rehabilitacji funkcjonalnej, gospodarstwa domowego, ogrodniczo-porządkowej, arteterapii i rękodzieła oraz techniczno - ceramicznej. W zajęciach uczestniczy trzydzieści osób dorosłych z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z placówką w Środzie Śląskiej - tel. 785 409 000.

OLO / Ostoja
fot.: Witold Chomiszczak / Roland

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. godzinę temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …