poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Straż Miejska: będą kontrole odprowadzania ścieków

Straż Miejska: będą kontrole odprowadzania ścieków

Cz, 11.02.2021 15:27
 •  

Straż Miejska w Środzie Śląskiej zapowiada kontrole nieruchomości, w których lokale nie są podpięte do sieci kanalizacji sanitarnej. Za nieprawidłowości w kwestii wywozu nieczystości strażnicy miejscy będą nakładać mandaty, bądź kierować wniosek o ukaranie do sądu.


9 lutego na spotkaniu w Urzędzie szukano rozwiązania problemu incydentów nielegalnego wywozu ścieków z nieruchomości, które nie posiadają połączenia do sieci kanalizacji sanitarnej spółki Średzka Woda.

- Po uzyskaniu informacji od spółki Średzka Woda Sp z o.o. o budynkach, które nie są podpięte do sieci kanalizacji i w wykazie widnieją jako te posiadające zbiorniki bezodpływowe na nieczystości, Straż Miejska będzie dokonywać kontroli takich obiektów w celu sprawdzenia posiadania dowodów na systematyczny wywóz ścieków, tj. faktur poświadczających wywóz nieczystości płynnych – zapowiada Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. – Straż Miejska na podstawie art. 10 Ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach posiada uprawnienia do nakładania mandatów karnych, bądź kierowania wniosków o ukaranie do sądu w razie stwierdzenia nieprawidłowości ­– informuje Komendant Ryszard Czerwiec.

W sprawę zaangażowany będzie także Wydział Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. - Wydział KŚR będzie nadzorował sprawę administracyjnie i w zależności od wyników, będzie prowadził dalsze postępowania – przekazuje dr Jaromir Stawirej, Kierownik Wydziału KŚR.

W sprawę aktywnie włączy się spółka Średzka Woda, nad którą nadzór sprawuje Rada Nadzorcza i organ właścicielski, jakim jest Burmistrz Środy Śląskiej. ­– Nie będziemy dłużej tolerować takich incydentów, jakie zgłaszają nam już jakiś czas mieszkańcy. Ochrona środowiska jest ważna w każdej gminie – podsumowuje Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

(prg) / fot. um

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Juz sie zaczelo kolesiostwo, w zywe oczy zreszta. Jeszcze wyborow nIe wygrał a zatrudnia... 12 godzin temu.
 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Hahahahha. Jakie brednie 12 godzin temu.
 • Solaris powiedział(a) Więcej
  A kiedy będzie wspólne wożenie trawy ? 15 godzin temu.
 • Mirsz powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze..priorytet-to wzmożone patrole piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i nocnych.. 16 godzin temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.
sobota / 12.06.2021 / 21:16 13

Piknik Rodzinny w Malczycach [fotogaleria]

Dzisiaj w Malczycach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Gminę i Gminny Ośrodek Kultury. Mimo deszczowej pogody impreza udała się, a dzieci…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…