sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. UM Fot. UM

Straż Miejska: dwa wnioski do sądu za picie alkoholu w plenerze

Śr, 04.08.2021 15:51
 •  

Straż Miejska w Środzie Śląskiej prowadzi w sierpniu akcję „Zero alkoholu pod chmurką”. Strażnicy patrolując teren miasta i gminy zwracają szczególną uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych. Mimo, że akcja dopiero się rozpoczęła, już skierowane zostały dwa wnioski do sądu.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Głównym celem akcji jest wzmożona kontrola miejsc publicznych, na terenie których mogłyby być spożywane napoje alkoholowe. - Strażnicy miejscy podczas patroli rowerowych, jak i samochodowych kontrolują miejsca takie jak parki, skwery, place zabaw i dworce oraz na wsiach przystanki i okolice sklepów, gdzie sprzedawany jest alkohol – wymienia Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.  

Efekty działań strażników pojawiły się bardzo szybko, bo już pierwszego dnia rozpoczęcia akcji. – Dwie osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym odmówiły przyjęcia mandatu i zostały wobec nich skierowane wnioski o ukaranie do sądu – wyjaśnia Komendant Ryszard Czerwiec. Akcja „Zero alkoholu pod chmurką” będzie prowadzona do końca wakacji.

(prg)

 • 6
 • 0
 • 11
 • 0
 • 0
 • 2

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 48 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …