środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Fot. UM Fot. UM

Strażnicy miejscy edukują przedszkolaków i uczniów

Cz, 14.10.2021 16:32
 •  

Akcja Straży Miejskiej „Bezpieczna Droga do Szkoły” to nie tylko obecność strażników przy przejściach dla pieszych w godzinach porannych. To również prewencja skierowana na naukę najmłodszych mieszkańców gminy podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Okazję do takiej nauki miały ostatnio przedszkolaki i uczniowie SP w Szczepanowie.


W akcji edukacyjnej średzkich strażników miejskich wzięło udział łącznie 145 dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Szczepanowie. – Straż Miejska od lat realizuje takie działania, ucząc kolejne grupy dzieci w sposób najbardziej lubiany przez najmłodszych, prowadząc zabawy, konkursy i praktyczne zajęcia nawiązujące do prawidłowego zachowania na drodze – wyjaśnia Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Strażnicy przekazują dzieciom drobne upominki w postaci odblasków i tym samym starają się uświadomić im,  jak ważne jest bycie widocznym zwłaszcza po zmroku dla kierujących pojazdami. Strażnicy dla najmłodszych grup budują kolorowe miasteczko ruchu drogowego z rekwizytami tworzącymi warunki symulujące odbywający się ruch, omawiając jednocześnie zasady bezpieczeństwa.

- Dobre nawyki i odpowiednie zachowanie pieszego uczestnika ruchu są bardzo ważne i odnoszą pozytywny skutek. Zdobyte umiejętności to nie tylko bezpieczeństwo w drodze do szkoły, ale też w wolnym czasie spędzanym poza domem,  kiedy dzieci polegają na swojej wiedzy pozyskanej właśnie w trakcie takich akcji – wyjaśnia komendant Ryszard Czerwiec. - Szczególne podziękowania dla z-cy komendanta Agnieszki Tomaszewskiej i st. inspektora Marka Koziarskiego z SM w Środzie Śląskiej za przygotowanie i udział w przeprowadzeniu akcji edukacyjnej – dodaje komendant SM.

(prg)

smuimage003

smuimage005

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 2 godziny temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 5 godzin temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 5 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM