czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Sukces MLKS Polonia doceniony

Okazją do spotkania oraz wręczenia gratulacji i okolicznościowych upominków od władz średzkiej Gminy dla zawodników, trenerów i działaczy MLKS Polonia Środa Śląska był wywalczony w czerwcu awans drużyny seniorów do IV ligi piłkarskiej.Fot. UM Fot. UM


- Sukces ten niewątpliwie był długo wyczekiwany, ale patrząc na wynik po rundzie jesiennej jednak trochę niespodziewany i tym bardziej radość z niego jest większa – mówił do zawodników, trenera oraz członków Zarządu Polonii burmistrz Adam Ruciński. – Ze strony władz Miasta i Gminy Środa Śląska wielkie gratulacje dla całego Klubu. Wynik mówi sam na siebie, zwłaszcza osiągnięty na meczu wyjazdowym. Formacja ofensywna, jak i defensywna funkcjonuje właściwie i właśnie dlatego zasłużyliście na ten sukces.

Włodarz średzkiej Gminy wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Krycińskim wręczyli zawodnikom, trenerowi oraz członkom Zarządu MLKS Polonia pamiątkowe listy gratulacyjne i drobne upominki.

Wyróżniony przez władze Miasta i Gminy został także Paweł Lipnicki, fotograf klubowy MLKS Polonia. – Zdjęcie, które trafiło na okładkę ostatniego Expressu Średzkiego jest genialnym uchwyceniem tej eksplozji radości, jaką okazali zawodnicy po meczu w Kobierzycach. Trzeba mieć ogromny talent, żeby takie zdjęcia tworzyć – mówił burmistrz Adam Ruciński.

List gratulacyjny otrzymał również wierny kibic MLKS Polonia Józef Żołnierczyk. Śledził on zwycięskie spotkanie MLKS Polonia – GKS Kobierzyce, które zdecydowało o awansie do IV ligi i na trybunach kibicował z wieloma innymi fanami Polonii, a po meczu dumnie paradował z flagą Miasta i Gminy Środa Śląska, świętując sukces MLKS Polonia.

- Serdecznie gratuluję w imieniu całej Rady Miejskiej i społeczności gminnej – zwrócił się do członków Klubu Jerzy Kryciński, przewodniczący Rady Miejskiej. – Jesteśmy po to, aby Was wspierać, słuchać, pomagać. Podziękowania i gratulacje przede wszystkim dla zawodników za ten oczekiwany sukces po ponad dekadzie. Trenerowi gratuluję mentalnego ukształtowania całej drużyny i motywowania do tego awansu – dodał Jerzy Kryciński. Radę Miejską na spotkaniu reprezentowali także radny Arkadiusz Hibner oraz radny Paweł Rosenbeiger, którzy przed laty grali w grupach młodzieżowych MLKS Polonia.

- Wiele już powiedziałem chłopakom po sobotnim meczu, wszystkim im i trenerowi należą się wielkie gratulacje – podsumował w kilku słowach Mariusz Kargol, prezes Klubu MLKS Polonia Środa Śląska. Burmistrz Adam Ruciński przygotował także motywującą na przyszły sezon niespodziankę dla zawodników, trenera i członków Zarządu MLKS Polonia.

(prg)

Najnowsze komentarze:
 • A. powiedział(a) Więcej
  Gdzie można przeczytać spisane i przetłumaczone "Glückliche Kindheit in Neumarkt... 22 minut temu
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 3 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 6 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 9 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…