piątek 23.02.2024

Imieniny: Romany Damiana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Święto Pracownika Socjalnego

SkomentujDzień Pracownika Socjalnego obchodzony 21 listopada jest wielkim świętem wszystkich pracowników służb społecznych. O jego randze świadczy fakt, iż kilka lat temu sformalizowano to święto wprowadzając do ustawy o pomocy społecznej zapis, iż "dzień 21 listopada ustanawia się Dniem Pracownika Socjalnego".


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Ustawowy Dzień Pracownika Socjalnego jest także formą wyróżnienia pracowników, dostrzeżenia ich roli i znaczenia ich służby dla społeczeństwa oraz pewnym sposobem promowania zawodu pracownika socjalnego.

- Niesienie pomocy wymaga odpowiedniej wiedzy i szczególnych umiejętności. Nasza praca nie należy do łatwych. Na co dzień zmagamy się z trudnościami i problemami mieszkańców gminy Środa Śląska. Wspieramy ich, pomagamy odzyskać wiarę, by mogli z optymizmem spojrzeć w przyszłość . Nie zawsze się to udaje. Porażki są wpisane w ten zawód, ale dają motywację do kolejnych działań. Są też  sukcesy, gdy ktoś pokonuje problemy, zaczyna wieść normalne życie. Takie przykłady utwierdzają nas wszystkich w przekonaniu, że praca socjalna ma sens i jest istotą pracy pracownika socjalnego - zaznacza Joanna Sadowska Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej

W tym dniu burmistrz Adam Ruciński podziękował pracownikom socjalnym za tę szczególną i potrzebną pracę na rzecz mieszkańców gminy, a także wręczył nagrody wszystkim pracownikom GOPS ze Środy Śląskiej.

- Dziękuję za zaangażowanie, poświęcenie i serce, jakie wkładacie w niesienie pomocy naszym potrzebującym mieszkańcom.  To bardzo trudna praca. Codziennie spotykacie się z ludzkimi dramatami. Wspieracie potrzebujących w wyjściu na prostą, dajecie im nadzieję na lepsze życie. Zasługujecie na najwyższe uznanie i szacunek. Niech każdy dzień przynosi Wam zadowolenie z wykonanej pracy. Życzę Państwu wytrwałości, siły zdrowia. Doceniam to, co robicie dla mieszkańców – dodał burmistrz Adam Ruciński.

(prg)


   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.