sobota 06.06.2020

Imieniny: Norberta Laurentego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Święto szkoły w Ciechowie – na wesoło!

Święto szkoły w Ciechowie – na wesoło!

24.10. 2019

14 października przypada  Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, pedagogów,  pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

Ten szczególny dzień uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ciechowie spędzili bardzo aktywnie, w duchu sportowej rywalizacji.   

Najpierw pod czujnym okiem wychowawców,  kreatywni uczniowie tworzyli  gry edukacyjne „Nasze lektury” na motywach wybranych lektur,  realizując w ten sposób jedno z zadań  Narodowego Projektu Rozwoju  Czytelnictwa.

O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia,  podczas której przyznano stypendia najlepszym uczniom. Program artystyczny przygotowały klasy: 6a i 7a pod opieką wychowawców pani Magdaleny Plich, pana Roberta Bartosika i pani Danuty Kaznowskiej.  W humorystyczny sposób uczniowie przedstawili scenki z życia szkoły. Miał miejsce pokaz mody nauczycielskiej i uczniowskiej. 

Kolejnym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej było przygotowanie i spożywanie wspólnego posiłku – pysznych i pożywnych kanapek.

Po nim, pełni siły i ochoty do  zabawy uczniowie z nauczycielami i przedstawicielami Rady Rodziców przystąpili do rywalizacji międzyklasowej. Wszyscy wzięli udział w kreatywnych zawodach sportowych. Konkurencje były nietypowe: piłka w rynnie, herbata na czapce, strącanie piłek za pomocą rajstopy, piłeczki do miski, kubeczki na podłogę. Zwyciężył zespół pierwszy czyli klasy 5b, 6b, 8a. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Słowa uznania  należą się też drużynie  nauczycieli i rodziców za to, że wytrzymali trudy sportowych zmagań.

Koordynatorem i pomysłodawcą imprezy była pani wicedyrektor Edyta Dynda wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego panią Karoliną Hołowiak-Charęzą i panią Marzeną Cidyło.

SP w Ciechowie

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ģlosujac za platformą oszustów- jesteś za brudem , smrodem i ubóstwem Polaków.
A poziom twojego intelektu o tobie,załóż maseczkę,przyłbice i będziesz zdrowa:-)
Bo w przeciwieństwie do ciebie zainteresowałem się tym tematem i co więcej używam mózgu a ty dalej s...
Słynne to było baty jakie butni Niemcy dostali pod Stalingradem . I o tym pamiętaj Artur. Potem dost...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…