wtorek 09.03.2021

Imieniny: Franciszki Dominiki

Święto ziemniaka i dzień mycia rąk w przedszkolu w Ciechowie

Święto ziemniaka i dzień mycia rąk w przedszkolu w Ciechowie

Pn, 26.10.2020 17:21

W minionym tygodniu w Publicznym Przedszkolu w Ciechowie obchodzono Święto Pieczonego Ziemniaka oraz Światowy Dzień Mycia Rąk.W tym roku Święto Pieczonego Ziemniaka odbyło się w sali, z powodu padającego deszczu.

Dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących tej rośliny. Wysłuchały "Bajki o ziemniaku" oraz wykonały Królową i Króla Ziemniaków.

Odbyły się też konkurencje sportowe - skoki zwierzątek w workach, bieg z ziemniakiem na łyżce, przeciąganie liny, turlanie ziemniaka po torze, wykonanie ziemniaczanych cudaczków, stemple z ziemniaków oraz degustacja uparowanych ziemniaków przygotowanych przez panie kucharki.

Z kolei 15 października dzieci z Publicznego Przedszkola w Ciechowie obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowione przez ONZ w 2008 r. jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Tego dnia dzieci utrwalały poszczególne etapy ich prawidłowego mycia. Wszystkie zabawy koncentrowały się wokół hasła "Czyste ręce, zdrowia więcej!". Zajęcia miały charakter samodzielnych działań dzieci wspomaganych prezentacją multimedialną oraz zabawy paluszkowe, malowanie farbami.

(ms)
powrót na górę
 • Jola powiedział(a) Więcej
  a niby dlaczego? ja mam inne zdanie - dużo się dzieje i kino jest 6 godzin temu.
 • średzianin powiedział(a) Więcej
  A w Domu Kultury WIELKA KICHA. Dk idzie na dno bo nie ma pomysłu chęci i zaangażowania.  6 godzin temu.
 • ??? powiedział(a) Więcej
  Z której choinki się urwałeś człowieku? :cheer: 9 godzin temu.
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz. 9 godzin temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Jeżeli potrafisz rozpoznać ludzi na zdjęciu -to po prostu napisz że ten to sierżant MO a tamten to kpt... 10 godzin temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Gama uległa 1-4 ? 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …