wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Żródło: Biuro Projektowe Archimedia z Poznania Żródło: Biuro Projektowe Archimedia z Poznania

TAK dla budowy nowej Szkoły Podstawowej na Winnej Górze

Wt, 21.12.2021 15:30
 •  

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej 17 grudnia radni na wniosek burmistrza Adama Rucińskiego jednogłośnie przyjęli uchwałę ws. zatwierdzenia wyboru wykonawcy Szkoły Podstawowej na Winnej Górze za 41 mln zł w latach 2022-2023.


W podjętej na sesji 17 grudnia uchwale radni upoważnili burmistrza do zawarcia przed końcem br. umowy z firmą PREFABRYKAT z Karpacza, która wygrała trwające od 3 września postępowanie negocjacyjne i właśnie kończy budowę szkoły podstawowej dla Gminy Kobierzyce.

Budowa nowej szkoły (zamówienie podstawowe) zostanie sfinansowana z czterech źródeł: rządowej dotacji w kwocie 9,5 mln zł pozyskanej w kwietniu br., z emisji obligacji komunalnych w latach 2022-2023 w kwocie 15-16 mln zł oraz z nadwyżki budżetowej za 2020 rok w kwocie 12,5 mln zł, a także z wolnych środków na rachunku Gminy, planowanych na koniec 2022 roku na kwotę min. 3,1 mln zł.

Umowa z firmą PREFABRYKAT z Karpacza na zamówienie podstawowe zawierać też będzie prawo opcji dla Gminy do dodatkowego zlecenia dobudowy do obiektu szkoły, za kwotę 5,2 mln zł, budynku sali gimnastycznej.  Ze względu na wysokie koszty inwestycji w/w opcja dobudowy budynku sali gimnastycznej wymaga pozyskania bardzo istotnych środków zewnętrznych na ten cel. Dodatkowym kosztem do poniesienia przez Gminę będzie zakup kompleksowego wyposażenia nowej szkoły o wartości 4-5 mln zł w III kw. 2023.

- Szacowana wartość inwestycji w chwili zlecenia projektu technicznego firmie Archimedia w sierpniu 2020 wynosiła 23 mln zł. Tak szacowaliśmy i na to byliśmy przygotowani. Pod kątem finansowym i mentalnym. Dziś mierzymy się z kwotą dwa razy większą – wskazywał radnym na sesji burmistrz Adam Ruciński. - To jest to nie tylko wyzwanie finansowe, ale także decyzyjne. – O tym wyzwaniu rozmawialiśmy też w listopadzie na spotkaniu w UM z moim poprzednikiem Bogusławem Krasuckim, który wobec obecnych, bardzo wysokich kosztów w sektorze budowlanym wskazywał jednoznacznie: „tak, szkołę budować” – zaznaczył w jednej z wypowiedzi sesyjnych burmistrz Adam Ruciński. I tak też postanowiła Rada Miejska, jednogłośnie - po kilkugodzinnej debacie na komisjach i na sesji 17 bm.

(prg)

oferty ostateczne po negocjacjach 1

 • 7
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 48 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…