sobota 15.06.2024

Imieniny: Wita Jolanty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


„Taka chwila zdarza się raz na kilkadziesiąt lat…To nasz wspólny sukces”

Skomentuj17 kwietnia została uroczyście otwarta nowa Szkoła Podstawowa nr 1 na Winnej Górze. Ten moment na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i mieszkańców Ziemi Średzkiej.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Na początku uroczystości uczniowie zatańczyli i zaśpiewali witając wszystkich zgromadzonych gości. Następnie wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

 - Otwarcie nowej szkoły, na którą tak bardzo wszyscy czekaliśmy, nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie i poświęcenie wielu osób, dzięki którym powstała. W sposób szczególny dziękuję Panu Adamowi Rucińskiemu, burmistrzowi Środy Śląskiej, za przychylność i zrealizowanie projektu, za wiarę w konieczność tej inwestycji. Radnym Gminy Środa Śląska, dziękuję za wsparcie w głosowaniach nad budżetem, a wykonawcom prac budowlanych –   za staranne wykonanie budynku szkoły – wskazała na samym początku uroczystości Dyrektor Szkoły Agnieszka Ambroszko.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie , nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy szkoły, radni oraz rodzice i zaproszeni goście, jak też partnerzy samorządowi z niemieckiej Gminy Saterland oraz  poprzedni Burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki. 

- Taka chwila zdarza się raz na kilkadziesiąt lat. Mamy okazję i jesteśmy dumni otwierać coś co jest przełomem w edukacji, w infrastrukturze edukacyjnej naszego miasta, naszej Gminy. To dzieło, ta szkoła na Winnej Górze była bardzo oczekiwana przez społeczność i dzisiaj to staje się faktem, te nasze wspólne oczekiwania i marzenia stają się faktem. Jako Burmistrz Środy Śląskiej jestem bardzo dumny, że mogę dzisiaj tutaj stać i przemawiać jako jeden z pierwszych bo to, ze zdarzyło się to w tej kadencji samorządowej 2018-2024 to nasz wspólny ogromny sukces – dodaje burmistrz Adam Ruciński.

Do obiektu Szkoły Podstawowej na Winnej Górze przeniesionych zostało 18 oddziałów szkolnych z trzech obiektów SP nr 3 przy ul. Kościuszki, ul. Górnej i ul. Wrocławskiej w Środzie Śląskiej. W nowej szkole pojawiło się ponad 500 uczniów oraz 50 nauczycieli. Szkoła swoim nowym obwodem obejmie zachodnią i północną część miasta Środa Śląska oraz cztery sołectwa tj. Chwalimierz, Jastrzębce, Ogrodnica i Proszków.

- Dumny jestem i cieszę się z tego osiągnięcia, nie jest to sukces jednej osoby.  Historia tego miejsca tej Winnej Góry rozpoczęła się w 2001 roku i trwa do dzisiaj, to historia wielkiego projektu. Ten projekt rozpoczął się od powstania Żłobka na ul. Wierzbowej, Średzkiego Parku Wodnego, a teraz Szkoły, wkrótce też powstanie tu hala sportowa. Będąc Burmistrzem przez 14 lat z niezastąpionym wsparciem Rady Miejskiej udało się rozpocząć ten długotrwały projekt. Wciąż widzę potencjał Winnej Góry, mam nadzieję, że zostanie on dobrze spożytkowany przez nową władzę- podkreślał burmistrz kadencji 2002-2014 Bogusław Krasucki.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów wydarzenia był występ taneczny przygotowany przez Koło Taneczne, klasa 6B oraz chór szkolny. Dzieci od dłuższego czasu pod okiem opiekunów Moniki Wołyniec, Katarzyny Ponieważ, Judyty Łyczko oraz Sylwi Walaszczyk pracowały nad swoim występem, regularnie spotykając się na dodatkowych próbach. Ich zaangażowanie i determinacja były godne podziwu. Dowodem tego było doskonałe wykonanie choreografii oraz niesamowita energia, jaka unosiła się w powietrzu podczas ich występu. W roli prowadzących event doskonale sprawdzili się Przewodniczący Szkoły Natan Stramecki oraz Mateusz Wrzyszcz.

(prg)


Media
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.