piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Także w czasie wakacji dzieci się uczą jak pomóc drugiemu człowiekowi
Kierownik biura OR PCK w Środzie Śląskiej Mariola Szczepan, we współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w czerwcu i lipcu przeprowadzili konkursy plastyczne i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach gminnego zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Środa Śląska w wysokości 9000 zł, co stanowi 83,33 % wartości całego zadania.


Podczas szkolenia dzieci poznały zagadnienia związane z bezpieczeństwem, procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat i gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebna jest pomoc).

Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Wszystkie chętne dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy. 

Dla wszystkich dzieci biorących udział w szkoleniu była to doskonała lekcja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia.

(ms)

pck

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 2 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…