poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. i wideo Mieszkańcy Wojczyc Fot. i wideo Mieszkańcy Wojczyc

Tomek z Wojczyc już po operacji! Wielkie powitanie przygotowali mu mieszkańcy wsi

Pn, 12.07.2021 12:33

O zbiórce na leczenie małego Tomka Wilka z Wojczyc pisaliśmy wielokrotnie. Na początku maja udało się uzbierać potrzebną kwotę i w czerwcu Tomek z rodzicami wyjechał na operację do Austrii. 


Operację Tomka zaplanowano na 29 czerwca. Jak informowała mama chłopca na facebookowej grupie “Tomaszkowy Team” operacja metodą Ross-Konno jest skomplikowana i tak naprawdę dopiero podczas jej trwania są podejmowane decyzje. 

Profesor Mair podołał zadaniu i operacja przebiegła prawidłowo. W trakcie jej trwania zastąpiono zastawkę aortalną zastawką płucną. W miejsce płucnej trafiła z kolei zastawka zwierzęca. Według profesora Tomek przez przynajmniej kilka lat nie będzie potrzebował interwencji kardiochirurga. - Nadal pod obserwacją i kontrolą zostaje łuk aorty ze skrzepliną i zastawka mitralna. Jednak największa wada serca - krytyczne zwężenie zastawki aorty, została usunięta - informuje pani Kornelia Wilk.

W sobotę 10 lipca pani Kornelia i Tomek wrócili do Polski specjalnym ambulansem sanitarnym. Tata chłopca wrócił z Austrii już wcześniej, aby zająć się synami. Na rodzinę czekała w Wojczycach miła niespodzianka - mimo wczesnej godziny rannej powitali ich mieszkańcy wioski. - Wzruszenie mnie zatkało.Tomek obudził się pod domem z komitetem powitalnym. Zaskoczony był niemniej, niż ja - opisuje pani Kornelia.

- Dziękujemy, że nam pomogliście. Że przeżywaliście z nami ten szalony czas. Że mogliśmy z wami bać się, stresować, panikować, cieszyć z sukcesów i marudzić w gorsze dni. Że czekaliście niecierpliwie na nowe wiadomości. Że Tomaszek jest dla Was tak ważny. Bez Was, nie bylibyśmy w tym miejscu - podsumowuje mama chłopca. 

Nasza redakcja również cieszy się ze szczęśliwego finału i zaangażowanej społeczności, która aktywnie włączyła się w zbiórkę na operację Tomka. 

OLO

 • 2
 • 12
 • 0
 • 1
 • 0
 • 3


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 2 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 2 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 3 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…