czwartek 04.03.2021

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

Transport seniorów i niepełnosprawnych na szczepienia przeciw Covid-19 w Środzie Śląskiej

Transport seniorów i niepełnosprawnych na szczepienia przeciw Covid-19 w Środzie Śląskiej

Cz, 14.01.2021 15:47

Od piątku, 15 styczniaGmina Środa Śląska uruchomi specjalny telefoniczny numer kontaktowy dla mieszkańców, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień zlokalizowanego w Środzie Śląskiej przy ul. Mostowej 19 (Przychodnia Elmed).Numer telefonu kontaktowego ws. transportu

71 39 60 738

Jest to numer kontaktowy do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, który będzie aktywny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

***Dodatkowy, uzupełniający numer kontaktowy: 609 674 798 (aktywny w przypadku braku możliwości dodzwonienia się na numer stacjonarny).

Dowozem i odwozem zajmą się m.in. strażnicy miejscy, pracownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej oraz strażacy ochotnicy z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Warto podkreślić, że z tej bezpłatnej formy wsparcia mogą skorzystać wyłącznie ci mieszkańcy miasta i gminy Środa Śląska, którzy z uwagi na stan zdrowia lub inne istotne przeciwwskazania, nie mogą  samodzielnie lub z pomocą rodziny/sąsiadów itp. dotrzeć do wyznaczonego punktu szczepień.

W przypadku niepełnosprawnych ze wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.

Oczywiście z takiego transportu mogą skorzystać tylko te osoby, które zostały zarejestrowane do szczepienia i mają już wyznaczoną wizytę w średzkim punkcie szczepień. Podczas telefonicznego zgłoszenia należy dokładnie i precyzyjnie opisać swoją sytuację, co pozwoli na dobranie odpowiedniego środka transportu.

Osoby, które chcą skorzystać z takiej pomocy prosimy o telefoniczne zgłoszenie takiej potrzeby niezwłocznie  po otrzymaniu informacji o wyznaczeniu wizyty w punkcie szczepień. Jest to bardzo ważne dla odpowiedniego zaplanowania i zorganizowania transportu.

Przy okazji przypominamy, że mieszkańcy Gminy Środa Śląska, mający trudności z samodzielnym poruszaniem się lub korzystający z wózków, mogą bez większego problemu skorzystać z busów Średzkiej Komunikacji Publicznej. Pojazdy obsługujące linie podmiejskie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kierowca umożliwi każdemu pasażerowi wejście do pojazdu za pomocą specjalnego pomostu i pomoże w bezpiecznym opuszczeniu busa.

Transport seniorów i niepełnosprawnych zapewniony przez Gminę Środa Śląska jest bezpłatny, a akcja ma ułatwić naszym mieszkańcom sprawne i szybkie dotarcie do punktu szczepień i tym samym przyczynić się do zwiększenia liczby zaszczepionych.

 Urząd Miejski w Środzie Śląskiej
powrót na górę
 • Edi powiedział(a) Więcej
  Czy ten wójt wie kto to byli Żołnierze Wyklęci? Uważam że nie ma o tym pojęcia jak zresztą o innych sprawach ha ha ha 8 minut temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  dokąd maja ruszać? 2 godziny temu.
 • sorbi powiedział(a) Więcej
  wolę taki marsz niż orszak nieuleczalnie chorych dzieci, które umrą krótko po narodzinach przez swoje wady wrodzone 2 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Maja rozmach ......y !!!! 4 godziny temu.
 • Tutko powiedział(a) Więcej
  Szkoda że gburmol zapomniał że do pieców trzeba doprowadzić gaz 4 godziny temu.
 • Z Miękini powiedział(a) Więcej
  Pawda 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …