czwartek 02.04.2020

Imieniny: Władysława Franciszka

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Trudne pytania ws. rewolucji śmieciowej do wiceprezesa FBserwis na sesji RM (wideo)

Trudne pytania ws. rewolucji śmieciowej do wiceprezesa FBserwis na sesji RM (wideo)

25.02. 2020

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej wywiązała się ponad 1,5 godzinna dyskusja o nowym systemie gospodarki odpadami obowiązującym w Polsce po nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach i po drugim przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na bazie jedynej oferty firmy FBserwis, złożonej 9 grudnia 2019 roku oraz umowy z FBserwis podpisanej w dniu 31 grudnia 2019.

Na trudne pytania radnych, sołtysów, mieszkańców i urzędników, zadawane na sesji RM dot. rewolucji śmieciowej, warunków odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych i problemów z tym związanych, segregacji odpadów, braku konkurencji rynkowej, zaostrzania przepisów ustawowych, ryzyk oraz perspektyw sytuacji za 1-2 lata na rynku odpadów,  odpowiadał wiceprezes FBserwis z Bielan Wrocławskich Pan Sebastian Howański.

Informacja Gminy Środa Śląska

 
 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Was chyba pogielo chcecie aby śmieci były zapłacone w ciągu pół roku Jeszce tak wysokie stawki A pytali ludzi czy mają takie pieniądze na śmieci aby płacić przez pół roku przy 4 osobach daje ponad 200 złoty A jak sa osoby starsze chore albo co nie mają 500 plus lub 13 i 14 ludzi w średnim wieku przy 6 osobach to 300 na miesiąc co wy myślicie że my dostaliśmy podwyżki po 500zl na rachunki tak jak wy w tym grajdolku podnosiecie stawkę o 120 % i...

Was chyba pogielo chcecie aby śmieci były zapłacone w ciągu pół roku Jeszce tak wysokie stawki A pytali ludzi czy mają takie pieniądze na śmieci aby płacić przez pół roku przy 4 osobach daje ponad 200 złoty A jak sa osoby starsze chore albo co nie mają 500 plus lub 13 i 14 ludzi w średnim wieku przy 6 osobach to 300 na miesiąc co wy myślicie że my dostaliśmy podwyżki po 500zl na rachunki tak jak wy w tym grajdolku podnosiecie stawkę o 120 % i 1400 zł spłacić musisz w ciągu pół roku nikt mi nie płaci do przodu za nie wykonanie mojej pracy jestem jak z wielu nas nie zobaczy podwyżki płac i nie zobaczą w tym roku ludzie nawet nie maja podniesionych płac do stawki 2600 robią za niższe pieniądze bo firmy się tłumacza że ludzie mają dodatki nocne za niechorowanie i to razem wychodzi im ta podstawa ludzie takie rachunki płaci się co miesiąc za wykonane usługi A nie do przodu kolosalne pieniądze sa wyciagane od mieszkancow miasta rachunki takie się wystawia na rok czasu A nie na pół

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

A w ogóle to z tą gospodarką śmieciową w naszej gminie to jakaś masakra. Do tej pory nie mam informacji na temat gdzie, w jakim terminie i na jakie konto mam płacić za śmieci. Słyszę tylko, że jak nie zapłacę w terminie to zostanę ukarany. To jakaś kpina z mieszkańców. Zastanawiam się czy ten burmistrz jeszcze ogarnia to wszystko czy już nie panuje nad tym gminnym bałaganem ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie ogarnia i nie panuje już od dawna.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Gruszczyński, a dlaczego to niby gmina ma być zdana na FBSerwis na lata? Za 14 miesięcy obowiązywania umowy zapłacimy coś ok.7 milionów złotych, to 7-8 szt nowiuśkich śmieciarek! Już za 30-40 tys ojro można kupić śmieciarki,które jęźdżą po Środzie. Ma pan już trochę doświadczenia w transporcie. Gmina dała radę utworzyć Pekaes, to może spróbować utworzyć gminny zakład wywożący śmieci i sprzątający miasto?Czy nie można tak?

This comment was minimized by the moderator on the site

Dokładnie - za tą kasę to weźcie szpadle - idźcie do lasu, wykopcie dół, przykryjcie się tymi workami i się zakopcie najlepiej.
Kubły pod domy, jak we wsi pod Wieluniem - (bida aż piszczy) a nie jakieś worki mie sie tu będą walać .
Wichry wieją takie, że cały wór poleciał 20 m dalej - razem z tymi *** nymi plastikami. To se tera łapta - jak baloniki wypełnione wodorem.

This comment was minimized by the moderator on the site

Za tak wysokie opłaty, które wszyscy płacimy to każdy powinien mieć podstawione normalne kubły do segregacji, a nie zrywki.

This comment was minimized by the moderator on the site

gadanie sranie marnowanie czasu i tą oto gadką nie opuścili ceny,mniejsza o kasę to poproszę o przywiezienie normalnych śmietników na wieś pod każdy blok a worki to zostawcie dla siebie.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

On raczej nie,bo ma "karę "Wszystkich trzeba zgarnąć co jeżdżą tymi zlomami.Będzie spokój!
Kolega Adasia z Rzeczycy dostał zleconko. Gdzie i tak teraz zgodnie z umową Gmina powinna zlecić mycie przyst...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…