środa 07.06.2023

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Trzeźwy poranek nie dla wszystkich

SkomentujPolicjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przeprowadzili wczoraj na terenie powiatu średzkiego działania kontrolne pod nazwą "Trzeźwy poranek". Podczas kilku godzin mundurowi skontrolowali blisko 300 kierujących pojazdami, wśród których 3 osoby znajdowały się pod wpływem alkoholu.


Fot. Policja Fot. Policja

'


W miniony poniedziałek w godzinach porannych policjanci ze średzkiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Ich celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących oraz minimalizowanie zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze poprzez ujawnianie kierujących, którzy usiedli "za kierownicą" po spożyciu alkoholu.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 279 kierujących. Niestety trzy osoby nie dbając bezpieczeństwo o swoje i innych, wyruszyło na drogę pod wpływem alkoholu.

Przed godziną 7 rano na jednej z ulic Środy Śląskiej policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Przeprowadzone badanie wykazało, że siedzący za kierownicą 47-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy, a także poinformowali o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany również w Środzie Śląskiej. Policjanci ze średzkiej drogówki podczas kontroli drogowej wyczuli od kierującego pojazdem marki Ford wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 48-letni mieszkaniec powiatu średzkiego ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mężczyzna poniesie również konsekwencje karne swojego czynu.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali też jednego rowerzystę, który jechał jednośladem mając blisko jeden promil w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 33-latek został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego w kwocie 2500 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a prawo jazdy zostaje zatrzymane. Kto z kolei, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny.

KPP Środa Śląska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

handlo trans

eko006