poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Trzeźwy poranek nie dla wszystkich

Skomentuj
Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przeprowadzili wczoraj na terenie powiatu średzkiego działania kontrolne pod nazwą "Trzeźwy poranek". Podczas kilku godzin mundurowi skontrolowali blisko 300 kierujących pojazdami, wśród których 3 osoby znajdowały się pod wpływem alkoholu.


Fot. Policja Fot. Policja


W miniony poniedziałek w godzinach porannych policjanci ze średzkiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Ich celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących oraz minimalizowanie zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze poprzez ujawnianie kierujących, którzy usiedli "za kierownicą" po spożyciu alkoholu.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 279 kierujących. Niestety trzy osoby nie dbając bezpieczeństwo o swoje i innych, wyruszyło na drogę pod wpływem alkoholu.

Przed godziną 7 rano na jednej z ulic Środy Śląskiej policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Przeprowadzone badanie wykazało, że siedzący za kierownicą 47-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy, a także poinformowali o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany również w Środzie Śląskiej. Policjanci ze średzkiej drogówki podczas kontroli drogowej wyczuli od kierującego pojazdem marki Ford wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 48-letni mieszkaniec powiatu średzkiego ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mężczyzna poniesie również konsekwencje karne swojego czynu.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali też jednego rowerzystę, który jechał jednośladem mając blisko jeden promil w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 33-latek został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego w kwocie 2500 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a prawo jazdy zostaje zatrzymane. Kto z kolei, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny.

KPP Środa Śląska

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

taxi stas

pralnia nowe godz

stihl