środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Trzy kolejne serca dla sołectw

Trzy kolejne serca dla sołectw

Pn, 21.12.2020 10:18

Gmina Środa Śląska zakupiła kolejne trzy serca na plastikowe nakrętki. Tym razem pojemniki stanęły w Rakoszycach, Szczepanowie i w Ciechowie.To już kolejne serca, które pojawiły się na terenie gminy Środa Śląska. Mieszkańcom bardzo spodobał się ten rodzaj charytatywnej pomocy. Pierwsze serce, które stanęło na Rynku Górnym przy pomniku Rolanda, już po kilku dniach zapełniło się plastikowymi nakrętkami, a Pani Mariola Szczepan z PCK mogła opróżnić pojemnik i przekazać nakrętki na cele dobroczynne.

To pokazuje, jak wielkie serca mają mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic i jak niewielkim wysiłkiem mogą mieć swój udział w pomocy innym.

Tym razem kolejne serca stanęły w trzech średzkich sołectwach. Pierwsze pojawiło się w Rakoszycach, obok Rakoszyckiego Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej. – Bardzo się cieszymy, że serce stanęło właśnie u nas – mówi Władysław Błach, sołtys Rakoszyc. – Mieszkańcy już od jakiegoś czasu zbierają nakrętki plastikowe w dużych ilościach i przynoszą je na świetlicę, więc można powiedzieć, że to już nasza tradycja. Myślę, że serce szybko się zapełni ­– dodaje sołtys Błach.  

Drugie serce pojawiło się w Szczepanowie, obok przystanku autobusowego, przy tablicy informacyjnej. ­– Mieszkańcy Szczepanowa zawsze chętnie włączają się w akcje charytatywne, więc bardzo cieszymy się, że serce na nakrętki pojawiło się w naszym sołectwie i będziemy je regularnie zapełniać – mówi radna Wioletta Borkowska ze Szczepanowa.

Trzeci pojemnik stanął w Ciechowie. Serca wykonał na zlecenie średzkiego magistratu lokalny przedsiębiorca, Mechaniczny Zakład Produkcyjny Jarosław Andrasz ze Środy Śląskiej.

(prg) / fot. um

img 8331

serca ciechow
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Xyz powiedział(a) Więcej
  Nie. Ale kiedyś nie było sarny tak blisko  domu 17 minut temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Czy ogród jest ogrodzony? 50 minut temu.
 • Jan powiedział(a) Więcej
  Ksiażki leżaly sobie spokojnie w szafie dzialu promocji Urzedu Miejskiego. Spokojnie -  jak to w dziale promocji. 3 godziny temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  Zgadzam sie!
  A grunty jakie drogie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 godziny temu.
 • Duduś powiedział(a) Więcej
  Ksiażka zostala wydana w 2012r i do 2019 leżala sobie w szafie za jakimiś papierami. Ja ją kupilem 2013 za... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM