piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Trzy kolejne serca dla sołectw

Trzy kolejne serca dla sołectw

Pn, 21.12.2020 10:18
 •  

Gmina Środa Śląska zakupiła kolejne trzy serca na plastikowe nakrętki. Tym razem pojemniki stanęły w Rakoszycach, Szczepanowie i w Ciechowie.


To już kolejne serca, które pojawiły się na terenie gminy Środa Śląska. Mieszkańcom bardzo spodobał się ten rodzaj charytatywnej pomocy. Pierwsze serce, które stanęło na Rynku Górnym przy pomniku Rolanda, już po kilku dniach zapełniło się plastikowymi nakrętkami, a Pani Mariola Szczepan z PCK mogła opróżnić pojemnik i przekazać nakrętki na cele dobroczynne.

To pokazuje, jak wielkie serca mają mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic i jak niewielkim wysiłkiem mogą mieć swój udział w pomocy innym.

Tym razem kolejne serca stanęły w trzech średzkich sołectwach. Pierwsze pojawiło się w Rakoszycach, obok Rakoszyckiego Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej. – Bardzo się cieszymy, że serce stanęło właśnie u nas – mówi Władysław Błach, sołtys Rakoszyc. – Mieszkańcy już od jakiegoś czasu zbierają nakrętki plastikowe w dużych ilościach i przynoszą je na świetlicę, więc można powiedzieć, że to już nasza tradycja. Myślę, że serce szybko się zapełni ­– dodaje sołtys Błach.  

Drugie serce pojawiło się w Szczepanowie, obok przystanku autobusowego, przy tablicy informacyjnej. ­– Mieszkańcy Szczepanowa zawsze chętnie włączają się w akcje charytatywne, więc bardzo cieszymy się, że serce na nakrętki pojawiło się w naszym sołectwie i będziemy je regularnie zapełniać – mówi radna Wioletta Borkowska ze Szczepanowa.

Trzeci pojemnik stanął w Ciechowie. Serca wykonał na zlecenie średzkiego magistratu lokalny przedsiębiorca, Mechaniczny Zakład Produkcyjny Jarosław Andrasz ze Środy Śląskiej.

(prg) / fot. um

img 8331

serca ciechow

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  6 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 8 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 8 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM