niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Tytuły “Rozczytanych 2020” odebrane!W maju w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej nagrodzono zwycięzców corocznego plebiscytu czytelniczego.“Rozczytani 2020” to akcja, podczas której spośród wszystkich użytkowników średzkiej biblioteki wyłoniono czytelników z największą ilością wypożyczonych i przeczytanych książek w 2020 roku. Zwycięzcy zostali wygenerowani dzięki systemowi bibliotecznemu Aleph, na podstawie raportu dotyczącego stanu czytelnictwa w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. 

- Z ogromnej rozczytanej grupy dzieci i dorosłych wyłoniliśmy osoby, które stanęły na bibliotekarskim podium. W czołówce było bardzo dużo osób z podobną i niestety często minimalnie mniejszą liczbą książek na koncie - mówią pracownicy biblioteki.

Wśród dorosłych czytelników tytuł “Rozczytany 2020” otrzymały panie: Bożena Babiarz, Regina Ziętek i Elżbieta Medyńska.

Pani Regina nie ukrywa, że jest zaskoczona tym wyróżnieniem, a o plebiscycie dowiedziała się dopiero, gdy zadzwoniła do niej pani Gabrysia. - Czytam od dziecka, czyli już ponad 50 lat. Od zawsze wypożyczam książki z biblioteki w Środzie. Na przestrzeni lat obserwowałam zmiany, które tu zachodziły i wciąż jest to moje ukochane miejsce. Najczęściej wypożyczam książki fantastyczne i obyczajowe, ale lubię także książki historyczne, być może dlatego że kiedyś pracowałam w średzkim muzeum. Czytanie to dla mnie odskocznia od rzeczywistości i problemów codziennych. Nie wyobrażam sobie życia bez książek - opowiada pani Regina.

W grupie młodych miłośników książek tytuł “Rozczytanego Super Czytelnika 2020” otrzymali: Sandra Dobrzycka, Tymoteusz Tarka oraz Ala Rajkowska.

Wszyscy laureaci plebiscytu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, gadżety biblioteczne – torby, smycze, kubki  i maskotki Słonia Czytosława. 

Akcja “Rozczytany” organizowana jest od 2017 roku. - Wyniki za poprzedni rok ogłaszamy w maju, czyli miesiącu poświęconym bibliotekom i bibliotekarzom. Tym samym przypominamy naszym czytelnikom, że już teraz mogą zacząć “pracować”, aby zdobyć tytuł w przyszłym roku - dodają pracownicy.

OLO
<-- || -->

 

  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 2 godziny temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 2 godziny temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…