sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Tytuły “Rozczytanych 2020” odebrane!

Tytuły “Rozczytanych 2020” odebrane!

Pt, 21.05.2021 11:05

W maju w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej nagrodzono zwycięzców corocznego plebiscytu czytelniczego.


“Rozczytani 2020” to akcja, podczas której spośród wszystkich użytkowników średzkiej biblioteki wyłoniono czytelników z największą ilością wypożyczonych i przeczytanych książek w 2020 roku. Zwycięzcy zostali wygenerowani dzięki systemowi bibliotecznemu Aleph, na podstawie raportu dotyczącego stanu czytelnictwa w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. 

- Z ogromnej rozczytanej grupy dzieci i dorosłych wyłoniliśmy osoby, które stanęły na bibliotekarskim podium. W czołówce było bardzo dużo osób z podobną i niestety często minimalnie mniejszą liczbą książek na koncie - mówią pracownicy biblioteki.

Wśród dorosłych czytelników tytuł “Rozczytany 2020” otrzymały panie: Bożena Babiarz, Regina Ziętek i Elżbieta Medyńska.

Pani Regina nie ukrywa, że jest zaskoczona tym wyróżnieniem, a o plebiscycie dowiedziała się dopiero, gdy zadzwoniła do niej pani Gabrysia. - Czytam od dziecka, czyli już ponad 50 lat. Od zawsze wypożyczam książki z biblioteki w Środzie. Na przestrzeni lat obserwowałam zmiany, które tu zachodziły i wciąż jest to moje ukochane miejsce. Najczęściej wypożyczam książki fantastyczne i obyczajowe, ale lubię także książki historyczne, być może dlatego że kiedyś pracowałam w średzkim muzeum. Czytanie to dla mnie odskocznia od rzeczywistości i problemów codziennych. Nie wyobrażam sobie życia bez książek - opowiada pani Regina.

W grupie młodych miłośników książek tytuł “Rozczytanego Super Czytelnika 2020” otrzymali: Sandra Dobrzycka, Tymoteusz Tarka oraz Ala Rajkowska.

Wszyscy laureaci plebiscytu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, gadżety biblioteczne – torby, smycze, kubki  i maskotki Słonia Czytosława. 

Akcja “Rozczytany” organizowana jest od 2017 roku. - Wyniki za poprzedni rok ogłaszamy w maju, czyli miesiącu poświęconym bibliotekom i bibliotekarzom. Tym samym przypominamy naszym czytelnikom, że już teraz mogą zacząć “pracować”, aby zdobyć tytuł w przyszłym roku - dodają pracownicy.

OLO

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 40 minut temu.
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 4 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 9 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…