Układanie kostki granitowej na Kasztanowej
oprac. TVi ROLAND
Publikacja: 26.03.2022 | 13:30
Trwa rewitalizacja zabytkowej nawierzchni na ul. Kasztanowej w Środzie Śląskiej. Aktualnie układana jest kostka granitowa, zgodnie z projektem i wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Roboty prowadzi firma MABUD s.c. z Wrocławia. Ul. Kasztanowa jest przebudowywana na odcinku od ul. Kolejowej do wjazdu do firmy Agro-Art. Na odcinku niespełna 200 m od strony ul. Kolejowej powstnie nowy asfalt.
Obecnie - zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu, pod który podlega ten teren - trwa przełożenie istniejącej kostki granitowej.
Przypominamy, że ul. Kasztanowa jest zamknięta od strony ul. Kolejowej, a objazd wyznaczono ul. Żytnią i ul. Do Termatu. Prace potrwają do końca kwietnia br.
(prg)
Aktualizacja: 15.10.2025 | 19:54
