sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Ukradł kartę bankomatową i płacił nią w średzkich sklepach

SkomentujPłatność kartą bankomatową to jedna z możliwości wygodnych i bezgotówkowych transakcji. Tak samo jak podczas płatności gotówką, tutaj również musimy zachować ostrożność podczas korzystania z niej. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu średzkiego, której zginęła karta. Podejrzewany w tej sprawie mężczyzna został zatrzymany, a o jego losie zdecyduje sąd.


Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który przy użyciu cudzej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji zbliżeniowych. Szereg czynności operacyjnych pozwoliło średzkim kryminalnym na ustalenie miejsca pobytu sprawcy przestępstwa, a dobre rozpoznanie na jego zatrzymanie.              

22- latek ukradł kartę płatniczą, która znajdowała się w etui telefonu jednej z mieszkanek powiatu średzkiego. Mężczyzna wyjął z etui telefonu kartę, a telefon, który nie był mu potrzebny pozostawił. Okazało się, że mężczyzna płacił wspomnianą kartą za artykuły zakupione w placówkach handlowych na terenie Środy Śląskiej. Ustalono, że dokonał on 7 nielegalnych transakcji, a kiedy próbował kolejny raz zapłacić za zakupy cudzą kartą płatniczą okazało się, że jest ona zablokowana. Gdy karta nie była mu już potrzebna 22-latek wyrzucił ją. Straty jakie spowodował swoim działaniem wyniosły około 200 złotych.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonej mieszkanki powiatu średzkiego. Mężczyzna stanie teraz przed sądem.

Przypominamy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart płatniczych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Zaś osoby, które zgubiły kartę płatniczą, powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

hydrotech do gazety nowa reklama

eko006groszek

Nie przegap tych artykułów.