poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Ukradł kartę bankomatową i płacił nią w średzkich sklepach

Skomentuj



Płatność kartą bankomatową to jedna z możliwości wygodnych i bezgotówkowych transakcji. Tak samo jak podczas płatności gotówką, tutaj również musimy zachować ostrożność podczas korzystania z niej. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu średzkiego, której zginęła karta. Podejrzewany w tej sprawie mężczyzna został zatrzymany, a o jego losie zdecyduje sąd.


Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który przy użyciu cudzej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji zbliżeniowych. Szereg czynności operacyjnych pozwoliło średzkim kryminalnym na ustalenie miejsca pobytu sprawcy przestępstwa, a dobre rozpoznanie na jego zatrzymanie.              

22- latek ukradł kartę płatniczą, która znajdowała się w etui telefonu jednej z mieszkanek powiatu średzkiego. Mężczyzna wyjął z etui telefonu kartę, a telefon, który nie był mu potrzebny pozostawił. Okazało się, że mężczyzna płacił wspomnianą kartą za artykuły zakupione w placówkach handlowych na terenie Środy Śląskiej. Ustalono, że dokonał on 7 nielegalnych transakcji, a kiedy próbował kolejny raz zapłacić za zakupy cudzą kartą płatniczą okazało się, że jest ona zablokowana. Gdy karta nie była mu już potrzebna 22-latek wyrzucił ją. Straty jakie spowodował swoim działaniem wyniosły około 200 złotych.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonej mieszkanki powiatu średzkiego. Mężczyzna stanie teraz przed sądem.

Przypominamy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart płatniczych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Zaś osoby, które zgubiły kartę płatniczą, powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń





   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.