piątek 24.09.2021

Imieniny: Gerarda Teodora

Fot. UM Fot. UM

Umowy grantowe ANZŚ 2021

Pt, 25.06.2021 09:48
 •  

W ramach tegorocznej edycji programu grantowego „Aktywni na Ziemi Średzkiej” do średzkiego magistratu wpłynęło 12 wniosków z sołectw. Na sesji Rady Miejskiej 23 czerwca burmistrz Adam Ruciński wręczył umowy grantowe liderom projektów.


Gminny program grantowy „Aktywni na ziemi średzkiej” ma na celu wspieranie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Maksymalna kwota, jaką można uzyskać z budżetu Gminy Środa Śląska w ramach programu to 8 tys. zł.

Mieszkańcy Proszkowa otrzymali 7 tys. 520 zł na projekt „Nasz staw”, nieformalna grupa Aktywni Mieszkańcy Jastrzębiec na umocnienie przydrożnego rowu otrzymała 7 tys. 990 zł. Z kolei Rada Sołecka wsi Rakoszyce uzyskała dofinansowanie w kwocie 5 tys. 990 zł na II etap budowy nowych trybun na boisku LZS Zieloni Rakoszyce, a Radzie Sołeckiej wsi Ciechów przyznano 8 tys. zł na przygotowanie terenu pod nową wiatę na boisku, tj. wyłożenie kostki brukowej.

Kolejnymi projektami, które otrzymały granty jest Rada Sołecka wsi Zakrzów, która uzyskała 8 tys. zł  na zakup profesjonalnego sprzętu do dbania i utrzymania terenów zielonych, Rada Sołecka wsi Cesarzowice8 tys. zł na I etap rewitalizacji przypałacowego stawu, Rada Sołecka wsi Juszczyn7 tys. 30,58 zł na doposażenie siłowni zewnętrznej, Rada Sołecka wsi Rzeczyca 7 tys. 296,35 zł na doposażenie boiska sportowego, Rada Sołecka wsi Komorniki 8 tys. zł na wyposażenie zewnętrznej siłowni oraz Rada Sołecka wsi Przedmoście5 tys. 839,90 zł na zakup garażu do przechowywania. 

- Tradycja  programu „Aktywni na Ziemi Średzkiej” jest długa i bardzo bogata – mówił tuż przed wręczeniem umów na sesji Rady Miejskiej Rafał Ratuszniak, przewodniczący Komisji Konkursowej. – Wręczone umowy oznaczają konkretne pieniądze na ciekawe i pożyteczne pomysły w sołectwach gminy Środa Śląska – podsumował Rafał Ratuszniak.

Całkowita wartość wszystkich 10 projektów grantowych wynosi 145 tys. 580,23 zł, z czego łączne dofinansowanie na wszystkie projekty w ramach programu „Aktywni na Ziemi Średzkiej” opiewa na kwotę 73 tys. 666,83 zł.

(prg)

Lista rankingowa w ramach programu grantowego ANZŚ 2021

azs tab

azs 1

azs 3

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  @Jurex
  ...albo czy był/a pan/pani umówiony/a ? 33 minut temu
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Tak, kiedy nie przyjdziesz to nie ma albo na zwolnieniu.  5 godzin temu.
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Napisz to na krajowej mapie zagrożeń to może sobie któryś pan niebieski przypomni o twojej... 5 godzin temu.
 • Maniula powiedział(a) Więcej
  za publiczne pieniądze można się pobawić w dewelopera, a kto za to zapłaci?... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 24.09.2021 / 10:07

W poszukiwaniu jesieni

"Liście się złocą w całym lesie,to znak właśnie, że już jesień.Lasem, łąką, polemchodzi ze złocistym parasolem"

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…