sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. UM Fot. UM

Umowy grantowe ANZŚ 2021

Pt, 25.06.2021 09:48
 •  

W ramach tegorocznej edycji programu grantowego „Aktywni na Ziemi Średzkiej” do średzkiego magistratu wpłynęło 12 wniosków z sołectw. Na sesji Rady Miejskiej 23 czerwca burmistrz Adam Ruciński wręczył umowy grantowe liderom projektów.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gminny program grantowy „Aktywni na ziemi średzkiej” ma na celu wspieranie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Maksymalna kwota, jaką można uzyskać z budżetu Gminy Środa Śląska w ramach programu to 8 tys. zł.

Mieszkańcy Proszkowa otrzymali 7 tys. 520 zł na projekt „Nasz staw”, nieformalna grupa Aktywni Mieszkańcy Jastrzębiec na umocnienie przydrożnego rowu otrzymała 7 tys. 990 zł. Z kolei Rada Sołecka wsi Rakoszyce uzyskała dofinansowanie w kwocie 5 tys. 990 zł na II etap budowy nowych trybun na boisku LZS Zieloni Rakoszyce, a Radzie Sołeckiej wsi Ciechów przyznano 8 tys. zł na przygotowanie terenu pod nową wiatę na boisku, tj. wyłożenie kostki brukowej.

Kolejnymi projektami, które otrzymały granty jest Rada Sołecka wsi Zakrzów, która uzyskała 8 tys. zł  na zakup profesjonalnego sprzętu do dbania i utrzymania terenów zielonych, Rada Sołecka wsi Cesarzowice8 tys. zł na I etap rewitalizacji przypałacowego stawu, Rada Sołecka wsi Juszczyn7 tys. 30,58 zł na doposażenie siłowni zewnętrznej, Rada Sołecka wsi Rzeczyca 7 tys. 296,35 zł na doposażenie boiska sportowego, Rada Sołecka wsi Komorniki 8 tys. zł na wyposażenie zewnętrznej siłowni oraz Rada Sołecka wsi Przedmoście5 tys. 839,90 zł na zakup garażu do przechowywania. 

- Tradycja  programu „Aktywni na Ziemi Średzkiej” jest długa i bardzo bogata – mówił tuż przed wręczeniem umów na sesji Rady Miejskiej Rafał Ratuszniak, przewodniczący Komisji Konkursowej. – Wręczone umowy oznaczają konkretne pieniądze na ciekawe i pożyteczne pomysły w sołectwach gminy Środa Śląska – podsumował Rafał Ratuszniak.

Całkowita wartość wszystkich 10 projektów grantowych wynosi 145 tys. 580,23 zł, z czego łączne dofinansowanie na wszystkie projekty w ramach programu „Aktywni na Ziemi Średzkiej” opiewa na kwotę 73 tys. 666,83 zł.

(prg)

Lista rankingowa w ramach programu grantowego ANZŚ 2021

azs tab

azs 1

azs 3

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. godzinę temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 3 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …