Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Umowy na nowe lampy w Ciechowie, Przedmościu i Komornikach

 

 

9 marca burmistrz Środy Śląskiej podpisał umowy na wykonanie 22 nowych lamp oświetleniowych w Ciechowie, Przedmościu i Komornikach. Lampy zostaną wybudowane przy głównych drogach i na drodze do nowego osiedla.


 

 

Pierwsza część gminnego zadania obejmuje budowę 9 lamp na ul. Średzkiej w Ciechowie. – Lampy powstaną przy nowym osiedlu domków jednorodzinnych na Buczkach, wzdłuż wyjazdu w stronę Cesarzowic – wyjaśnia radna Rady Miejskiej Joanna Wasylkowska z Ciechowa. – Dla mieszkańców to na pewno dobra wiadomość, poprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza na wybudowanej tam ścieżce rowerowej – wyjaśnia radna Wasylkowska.

Druga część zadania obejmuje budowę 9 lamp w Przedmościu. Na obie ww. części kontrakt podpisano z firmą PBS Polska z Wrocławia. – Oświetlenie to powstanie na nowym osiedlu tzw. „Pod Dębami”, we wschodniej części wsi – wyjaśnia radny Rady Miejskiej Jarosław Czyrniański z Przedmościa. – Osiedle od kilku lat się rozbudowuje, jest tam już nowa droga transportu rolnego i bardzo się cieszę, że teraz powstaną tam nowe lampy – dodaje radny Czyrniański. Koszt budowy łącznie 18 lamp i Ciechowie i Przedmościu to kwota blisko 160 tys. zł.

Ostatnia część zadania obejmuje budowę 4 punktów świetlnych na ul. Lipowej w Komornikach. Umowę na to zadanie burmistrz podpisał z firmą Elektroteg z Księginic, a jej wartość to niespełna 41 tys. zł. Wszystkie prace mają się zakończyć do 30 października.

(prg)

umo 2image003

Aktualizacja: 10.03.2022 | 13:23

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.