niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Umowy na nowe lampy w Ciechowie, Przedmościu i Komornikach9 marca burmistrz Środy Śląskiej podpisał umowy na wykonanie 22 nowych lamp oświetleniowych w Ciechowie, Przedmościu i Komornikach. Lampy zostaną wybudowane przy głównych drogach i na drodze do nowego osiedla.


Fot. UM Fot. UM


Pierwsza część gminnego zadania obejmuje budowę 9 lamp na ul. Średzkiej w Ciechowie. – Lampy powstaną przy nowym osiedlu domków jednorodzinnych na Buczkach, wzdłuż wyjazdu w stronę Cesarzowic – wyjaśnia radna Rady Miejskiej Joanna Wasylkowska z Ciechowa. – Dla mieszkańców to na pewno dobra wiadomość, poprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza na wybudowanej tam ścieżce rowerowej – wyjaśnia radna Wasylkowska.

Druga część zadania obejmuje budowę 9 lamp w Przedmościu. Na obie ww. części kontrakt podpisano z firmą PBS Polska z Wrocławia. – Oświetlenie to powstanie na nowym osiedlu tzw. „Pod Dębami”, we wschodniej części wsi – wyjaśnia radny Rady Miejskiej Jarosław Czyrniański z Przedmościa. – Osiedle od kilku lat się rozbudowuje, jest tam już nowa droga transportu rolnego i bardzo się cieszę, że teraz powstaną tam nowe lampy – dodaje radny Czyrniański. Koszt budowy łącznie 18 lamp i Ciechowie i Przedmościu to kwota blisko 160 tys. zł.

Ostatnia część zadania obejmuje budowę 4 punktów świetlnych na ul. Lipowej w Komornikach. Umowę na to zadanie burmistrz podpisał z firmą Elektroteg z Księginic, a jej wartość to niespełna 41 tys. zł. Wszystkie prace mają się zakończyć do 30 października.

(prg)

umo 2image003
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 56 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…