piątek 15.01.2021

Imieniny: Pawla Arnolda Izydora

W Rakoszycach obyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

W Rakoszycach obyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

Pn, 13.07.2020 21:02

W minioną sobotę 11 lipca, w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Rakoszycach odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, którego głównym inicjatorem był prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoszycach, Paweł Gruszczyński.Jednostka z Rakoszyc działa w strukturach Krajowego Systemu  Ratowniczo – Gaśniczego, którego celem jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska m.in. przez Ochotnicze Straże Pożarnej, dlatego też wiedzą oni jak ważną rolę w ratowaniu osób poszkodowanych odgrywa czas.

Jak podkreślał podczas rozpoczęcia akcji p. Gruszczyński  - Te zajęcia to konieczność. W naszej pracy zdarza się, że wzywani na pomoc dojeżdżamy za późno. Wiedząc, że gdyby na miejscu uczestnicy zdarzenia udzieli pierwszej pomocy przedmedycznej, poszkodowana osoba mogłaby przeżyć. To smutne i zarazem nieodpowiedzialne, kiedy na miejscu słyszymy, ja się bałem, że mogę jej coś zrobić.  Dlatego wspólnie z Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoszycach, Fundacją ERMED oraz ratownikiem medycznym Mateuszem Walkowiakiem, postaramy się państwu przybliżyć najważniejsze pojęcia z zakresu pierwszej pomocy.

Szkolenie miało na celu skupienie się na podstawowym zabiegu resuscytacyjnym przy użyciu automatycznego defibrylatora. Dodatkowo zostało ono poszerzone o niezbędne przy tej tematyce informacje dot. podstawowych środków bezpieczeństwa, sposób wyzwania pomocy, postępowanie z osobami nieprzytomnymi oraz wybranymi nagłymi zachorowaniami i stanem zagrożenia życia.  Ponadto ratownik wspomniał również o  nauce rozpoznawania i postępowania w przypadkach takich jak: omdlenie, choroby wieńcowe, udar oraz coraz częściej spotykanych alergiach. 

Udział w spotkaniu zgłosiło 20 osób, wszystkie ukończyły zajęcia pozytywnie, otrzymując zaświadczenie o odbytym szkoleniu. Obecny na miejscu ratownik odpowiedział na wszystkie nurtujące uczestników pytania namawiając do ćwiczeń na fantomie.

(kb) / fot. KB /OSP / FE
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 5 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 5 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 5 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 6 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM