piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W Środzie Śląskiej ruszyła inicjatywa lodówki społecznej

W Środzie Śląskiej ruszyła inicjatywa lodówki społecznej

21.10. 2020
 •  

Z inicjatywy Państwa Małgorzaty i Michała Krzyżanowskich ze Środy Śląskiej - po konsultacji z Burmistrzem i przy współpracy GOPS w Środzie Śl oraz Fundacji „WeźPomóż” z Wrocławia - przy gminnym Dworcu Autobusowym stanęła społeczna lodówka.

To inicjatywa zrealizowana z potrzeby serca, aby wspomóc najbardziej potrzebujących mieszkańców Środy Śląskiej, którzy nie są w stanie samodzielnie kupić sobie jedzenia. Takimi są na przykład osoby starsze, które nierzadko muszą wybierać, czy wydać pieniądze na leki czy może na żywność. Dodatkowo w myśl idei Zero Waste, nie marnujemy żywności, ale dzielimy się z innymi, co wpływa na promowanie ekologicznego stylu życia w naszej miejscowości – informuje Joanna Sadowska Dyrektor GOPS w Środzie Śl.

Zamysł całego przedsięwzięcia jest bardzo prosty: jeśli posiadasz za dużo jedzenia, włóż je do lodówki stojącej przy budynku dworca PKS; a jeśli jedzenia potrzebujesz, wyciągnij je stamtąd. Dzięki takiemu działaniu, zamiast wyrzucać nadmiar żywności, obdarowujesz innych, którzy naprawdę jej potrzebują. Warunek jest taki, aby nadawała się ona do spożycia i była szczelnie zapakowana. Nie można do niej wkładać surowych jajek, mięsa, jedzenia w otwartych puszkach, słoikach.

Masz w lodówce czy szafce kuchennej za dużo jedzenia? Za chwilę upłynie termin jego przydatności do spożycia i nie zdążysz go zjeść? Nie wyrzucaj do śmietnika, nie wylewaj do kanalizacji – przy budynku dworca autobusowego stoi lodówka, w której możesz zostawić zbędną żywność dla ludzi w gorszej sytuacji materialnej niż Ty.

Zachęcamy właścicieli sklepów spożywczych, restauratorów do włączenia się w akcję uzupełniania lodówki społecznej.

Tu znajdziesz Regulamin korzystania lodówki społecznej https://drive.google.com/.../1fsfgVRo6VRfMnrg.../view

Gmina Środa Śl. / fot. um

122133066 3571264326246390 1895218526412499929 o

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... 2 godziny temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... 2 godziny temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 3 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 3 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.