piątek 23.02.2024

Imieniny: Romany Damiana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Walka z uzależnieniami wśród średzkiej młodzieży

SkomentujProblem uzależnień wśród dzieci i młodzieży staje się coraz bardziej powszechny nie tylko w Gminie Środa Śląska. Dlatego też, aby wspomóc rozwój zdrowych nawyków i świadomość wśród najmłodszych mieszkańców gminy, średzki magistrat zorganizował bezpłatne warsztaty dla grona pedagogicznego dotyczące profilaktyki uzależnień.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Rekomendowane warsztaty pn. „Domowi detektywi” i „Fantastyczne możliwości” bezpłatnie przeprowadziło dla średzkiej gminy Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. Zajęcia miały na celu uświadomienie nauczycielom konieczności prowadzenia działań mających na celu zapobieganie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. Nauczyciele mają niezwykle ważną rolę w kształtowaniu postaw i wartości uczniów, dlatego właściwa edukacja w tym zakresie jest niezwykle istotna.

Podczas warsztatów omówiono różne rodzaje uzależnień, takich jak np. uzależnienie od substancji psychoaktywnych czy nowoczesnych technologii. Omawiane zostały przyczyny uzależnień, czynniki ryzyka oraz skutki, które mogą wynikać z tego typu problemów. Średzcy nauczyciele zdobyli również informacje na temat najskuteczniejszych metod profilaktycznych oraz sposobów radzenia sobie z tymi wyzwaniami. Pedagodzy uczyli się także, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat tego trudnego tematu w sposób odpowiedni i zrozumiały dla nich.

Profilaktyka uzależnień to niezwykle ważny aspekt pracy pedagoga. Dzięki odpowiedniej edukacji i świadomości nauczycieli, możemy wpływać na zdrowy rozwój dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałać powstawaniu uzależnień. Warsztaty dla grona pedagogicznego stanowią doskonałe narzędzie, aby zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

(prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.