środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Ważne umiejętności na całe życie - szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci ze średzkiej szkoły

SkomentujW dzisiejszych czasach niezbędne jest, aby każdy człowiek, niezależnie od wieku, posiadał podstawowe umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Dlatego szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci jest nie tylko ważne, ale również konieczne, aby nauczyć najmłodszych, jak postępować w nagłych sytuacjach, w których może być potrzebna pomoc medyczna.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Ważnym aspektem jest nauczenie dzieci, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku różnych sytuacji medycznych. Mogą to być wypadki domowe, jak skaleczenia, oparzenia lub zgubione świadomości. Dzieci powinny wiedzieć, jak zatamować krwawienie, przyłożyć opatrunek na ranę, udzielić podstawowej pomocy przedmedycznej lub ustabilizować kręgosłup w przypadku podejrzenia urazu.

Gmina Środa Śląska przekazała dotację z budżetu Gminy dla Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej na realizację projektu z zakresu profilaktyki zdrowia. Projekt obejmował realizację cyklu szkoleń dla dzieci dotyczącego nauki udzielania pierwszej pomocy. W związku z realizacją zadania PCK zrealizowało cykl szkoleń dotyczących nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Udział w szkoleniu wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w  Środzie Śląskiej, a szkolenia odbywały się w Gminnym Centrum NGO. Celem spotkań było promowanie zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz medale.

Zadanie pn. ,,Promocja zdrowia poprzez organizowanie szkleń oraz czynny udział w akcjach promujących zdrowy styl życia realizowanych w Gminnym Centrum NGO" było współfinansowane ze środków Gminy Środa Śląska w wysokości 12 000 zł co stanowi 84,65% całego zadania.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci to niezwykle ważne narzędzie, które wyposaża je w umiejętności, które mogą okazać się kluczowe w sytuacjach nagłego zagrożenia życia. Poza praktycznymi korzyściami, takie szkolenie uczy dzieci odpowiedzialności, troski o innych oraz wzbogaca ich osobowość. Dlatego warto zapewnić najmłodszym odpowiednią edukację z zakresu pierwszej pomocy, dając im umiejętność, która może uratować komuś życie.

(prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

bus baner

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.