czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wino, muzyka i śpiew. Pełen atrakcji weekend w Środzie Śląskiej!Jak co roku, barwnym korowodem i polonezem zainaugurowano Święto Wina w Mieście Skarbów. Lubiane i cenione przez mieszkańców regionu wydarzenie odbyło się już po raz siedemnasty.Organizatorzy Święta Wina zadbali, aby program imprezy był różnorodny i zadowolił gusta różnych odbiorców. Już w piątek 10 września w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans.

Świętowanie w sobotę 11 września rozpoczęło się barwnym korowodem, którego uczestnicy wspólnie zatańczyli poloneza. Na jego czele stanął burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, a wśród tańczących byli lokalni samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele partnerskiej Gminy Saterland i uczniowie szkoły podstawowej. Następnie ze sceny włodarze miasta oraz powiatu przywitali zebranych i uroczystym toastem otworzyli 17. edycję Święta Wina.

Część muzyczną zainaugurowała Średzka Orkiestra Dęta. Później na scenie zaprezentowały się panie z Ladies i zespół Folk Message Folk. Przeboje lat 80-tych i 90-tych przypomniał Rico Sanchez & the Gypsies oraz gwiazda wieczoru - Bad Boys Blue. Skoczne rytmy bardzo szybko rozruszały średzką publiczność. Zanim na scenie zaprezentował się zespół Bank muzycy odebrali z rąk burmistrza Środy Śląskiej wyróżnienie. Rada Miasta postanowiła uhonorować ich dotychczasową działalność artystyczną tytułem “Zasłużony dla Gminy Środa Śląska”. Zespół Bank nie zawiódł fanów i w ostatnim koncercie w Środzie Śląskiej przypomniał swoje największe przeboje, m.in. “Powiedz mi coś o sobie”, “Ciągle ktoś mówi coś” czy “Jestem panem świata”.

Nieodłączną częścią Święta Wina są konkursy organizowane przez Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Pięć mężatek wzięło udział w konkursie deptania winogron oraz wyborach Miss Winnego Grona. Największą ilość soku udało się wycisnąć pani Ewie Sienkiewicz z Wrocławia. Z kolei najbardziej uroczo, zdaniem komisji i publiczności, uczyniła to pani Monika Gorczyńska. Muzeum przygotowało również w tym dniu dwie wystawy oraz recital, a wiele osób skorzystało z możliwości zwiedzania placówki. Powodzeniem cieszył się serwowany na dziedzińcu Średniowieczny Bigos na Winie i Złocie.

Święto Wina to także wystawcy i stawiska handlowe. Na średzkim rynku można było kupić wina z kilkunastu winnic, nabyć rękodzieło w wykonaniu lokalnych twórców, miody z okolicznych pasiek czy aromatyczne przyprawy. Strefa gastronomiczna również spełniła oczekiwania nabywców. Były domowe przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, kiełbaski z grilla, frytki i wiele słodkich przekąsek. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. W strefie stworzonej z myślą o nich czekały dmuchańce, trampoliny, przejażdżki na koniach, wodne kule i rowerki.

Jednym słowem - była to kolejna bardzo udana edycja Święta Wina w Mieście Skarbów.

OLO
  • Jola powiedział(a) Więcej
    Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... godzinę temu.
  • Kola powiedział(a) Więcej
    Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
  • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…