sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wino, muzyka i śpiew. Pełen atrakcji weekend w Środzie Śląskiej!

9 CommentsJak co roku, barwnym korowodem i polonezem zainaugurowano Święto Wina w Mieście Skarbów. Lubiane i cenione przez mieszkańców regionu wydarzenie odbyło się już po raz siedemnasty.Organizatorzy Święta Wina zadbali, aby program imprezy był różnorodny i zadowolił gusta różnych odbiorców. Już w piątek 10 września w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans.

Świętowanie w sobotę 11 września rozpoczęło się barwnym korowodem, którego uczestnicy wspólnie zatańczyli poloneza. Na jego czele stanął burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, a wśród tańczących byli lokalni samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele partnerskiej Gminy Saterland i uczniowie szkoły podstawowej. Następnie ze sceny włodarze miasta oraz powiatu przywitali zebranych i uroczystym toastem otworzyli 17. edycję Święta Wina.

Część muzyczną zainaugurowała Średzka Orkiestra Dęta. Później na scenie zaprezentowały się panie z Ladies i zespół Folk Message Folk. Przeboje lat 80-tych i 90-tych przypomniał Rico Sanchez & the Gypsies oraz gwiazda wieczoru - Bad Boys Blue. Skoczne rytmy bardzo szybko rozruszały średzką publiczność. Zanim na scenie zaprezentował się zespół Bank muzycy odebrali z rąk burmistrza Środy Śląskiej wyróżnienie. Rada Miasta postanowiła uhonorować ich dotychczasową działalność artystyczną tytułem “Zasłużony dla Gminy Środa Śląska”. Zespół Bank nie zawiódł fanów i w ostatnim koncercie w Środzie Śląskiej przypomniał swoje największe przeboje, m.in. “Powiedz mi coś o sobie”, “Ciągle ktoś mówi coś” czy “Jestem panem świata”.

Nieodłączną częścią Święta Wina są konkursy organizowane przez Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Pięć mężatek wzięło udział w konkursie deptania winogron oraz wyborach Miss Winnego Grona. Największą ilość soku udało się wycisnąć pani Ewie Sienkiewicz z Wrocławia. Z kolei najbardziej uroczo, zdaniem komisji i publiczności, uczyniła to pani Monika Gorczyńska. Muzeum przygotowało również w tym dniu dwie wystawy oraz recital, a wiele osób skorzystało z możliwości zwiedzania placówki. Powodzeniem cieszył się serwowany na dziedzińcu Średniowieczny Bigos na Winie i Złocie.

Święto Wina to także wystawcy i stawiska handlowe. Na średzkim rynku można było kupić wina z kilkunastu winnic, nabyć rękodzieło w wykonaniu lokalnych twórców, miody z okolicznych pasiek czy aromatyczne przyprawy. Strefa gastronomiczna również spełniła oczekiwania nabywców. Były domowe przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, kiełbaski z grilla, frytki i wiele słodkich przekąsek. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. W strefie stworzonej z myślą o nich czekały dmuchańce, trampoliny, przejażdżki na koniach, wodne kule i rowerki.

Jednym słowem - była to kolejna bardzo udana edycja Święta Wina w Mieście Skarbów.

OLO


Media
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.