czwartek 02.02.2023

Imieniny: Marii Mirosława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wino, muzyka i śpiew. Pełen atrakcji weekend w Środzie Śląskiej!

9 Comments
Jak co roku, barwnym korowodem i polonezem zainaugurowano Święto Wina w Mieście Skarbów. Lubiane i cenione przez mieszkańców regionu wydarzenie odbyło się już po raz siedemnasty.Organizatorzy Święta Wina zadbali, aby program imprezy był różnorodny i zadowolił gusta różnych odbiorców. Już w piątek 10 września w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans.

Świętowanie w sobotę 11 września rozpoczęło się barwnym korowodem, którego uczestnicy wspólnie zatańczyli poloneza. Na jego czele stanął burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, a wśród tańczących byli lokalni samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele partnerskiej Gminy Saterland i uczniowie szkoły podstawowej. Następnie ze sceny włodarze miasta oraz powiatu przywitali zebranych i uroczystym toastem otworzyli 17. edycję Święta Wina.

Część muzyczną zainaugurowała Średzka Orkiestra Dęta. Później na scenie zaprezentowały się panie z Ladies i zespół Folk Message Folk. Przeboje lat 80-tych i 90-tych przypomniał Rico Sanchez & the Gypsies oraz gwiazda wieczoru - Bad Boys Blue. Skoczne rytmy bardzo szybko rozruszały średzką publiczność. Zanim na scenie zaprezentował się zespół Bank muzycy odebrali z rąk burmistrza Środy Śląskiej wyróżnienie. Rada Miasta postanowiła uhonorować ich dotychczasową działalność artystyczną tytułem “Zasłużony dla Gminy Środa Śląska”. Zespół Bank nie zawiódł fanów i w ostatnim koncercie w Środzie Śląskiej przypomniał swoje największe przeboje, m.in. “Powiedz mi coś o sobie”, “Ciągle ktoś mówi coś” czy “Jestem panem świata”.

Nieodłączną częścią Święta Wina są konkursy organizowane przez Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Pięć mężatek wzięło udział w konkursie deptania winogron oraz wyborach Miss Winnego Grona. Największą ilość soku udało się wycisnąć pani Ewie Sienkiewicz z Wrocławia. Z kolei najbardziej uroczo, zdaniem komisji i publiczności, uczyniła to pani Monika Gorczyńska. Muzeum przygotowało również w tym dniu dwie wystawy oraz recital, a wiele osób skorzystało z możliwości zwiedzania placówki. Powodzeniem cieszył się serwowany na dziedzińcu Średniowieczny Bigos na Winie i Złocie.

Święto Wina to także wystawcy i stawiska handlowe. Na średzkim rynku można było kupić wina z kilkunastu winnic, nabyć rękodzieło w wykonaniu lokalnych twórców, miody z okolicznych pasiek czy aromatyczne przyprawy. Strefa gastronomiczna również spełniła oczekiwania nabywców. Były domowe przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, kiełbaski z grilla, frytki i wiele słodkich przekąsek. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. W strefie stworzonej z myślą o nich czekały dmuchańce, trampoliny, przejażdżki na koniach, wodne kule i rowerki.

Jednym słowem - była to kolejna bardzo udana edycja Święta Wina w Mieście Skarbów.

OLOMedia 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

hydrotech do gazety nowa reklama

przyjeciapozegnalne postfb

eko006