poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wiosenne naprawy i remonty placów zabaw na terenie gminy

5 CommentsNa placach zabaw na terenie miasta i gminy Środa Śląska rozpoczęły się prace renowacyjne. Urządzenia zabawowe zostaną naprawione i odmalowane, a niektóre place zabaw będą doposażane w nowe zabawki i elementy siłowni plenerowej.


Plac zabaw przy ul. Stacyjnej w Środzie Śląskiej przeszedł renowację w ub.r. Plac zabaw przy ul. Stacyjnej w Środzie Śląskiej przeszedł renowację w ub.r.


Pierwsze prace są przeprowadzane na terenach wiejskich. W części sołectw z terenu Gminy naprawy i remonty przeprowadzano w zeszłym roku. Teraz prace będą dotyczyć kolejnych części miejscowości wiejskich.

Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu wystawił już pierwsze zlecenia dla firmy Igor Garden, która wygrała postępowanie na naprawę i konserwację placów zabaw z terenu gminy. Będą to place zabaw m.in. w Juszczynie, Świętem i Przedmościu. Prace na terenach wiejskich potrwają do połowy kwietnia br.

Następnie naprawy i remonty placów zabaw przeprowadzane będą na terenie miasta. Odmalowany zostanie plac zabaw przy ul. Białoskórniczej, naprawione będą też uszkodzone elementy. Podobnie na placu zabaw przy ul. Żurawiej oraz przy Orliku na ul. Mostowej.

Ponadto, wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na doposażanie placów zabaw i budowę nowych zestawów zabawowych i siłowni plenerowych na terenie miasta i gminy. Powstanie m.in. nowy zestaw zabawowy przy ul. Lipowej w Środzie Śląskiej. Doposażone będą place zabaw w Proszkowie, Wrocisławicach, a w Chwalimierzu przy boisku powstanie siłownia plenerowa. W Komornikach przy placu zabaw obok świetlicy zamontowane będzie linarium. Doposażony będzie plac zabaw w Rzeczycy i Szczepanowie, gdzie na placu zabaw przy boisku ustawiony będzie nowy zestaw zabawowy.

Wszystkie prace renowacyjne oraz doposażania placów zabaw finansowane są z budżetu Gminy Środa Śląska oraz funduszów sołeckich poszczególnych miejscowości. Jak przekazuje Wydział KŚR średzkiego magistratu, pracownicy są w stałym kontakcie z sołtysami, a potrzeby dzieci w miarę możliwości są na bieżąco zaspokajane. W tym roku planowane są jeszcze przetargi na doposażenie nowego placu zabaw w Brodnie oraz zamontowanie nowego zestawu zabawowego przy ul. Spacerowej w Ciechowie.

(prg)

pl image003

Plac zabaw w Zakrzowie zostanie odmalowany

pl image005

Renowację przejdzie plac zabaw przy Orliku na ul. Mostowej

pl image007

Odnowiony będzie plac zabaw w Juszczynie

pl image009

Odnowiony w zeszłym roku plac zabaw przy ul. Słonecznej w Środzie Śląskiej

 

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

bus baner

ekogroszek baner

stihl

Nie przegap tych artykułów.