piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaWiosenne naprawy i remonty placów zabaw na terenie gminy
Na placach zabaw na terenie miasta i gminy Środa Śląska rozpoczęły się prace renowacyjne. Urządzenia zabawowe zostaną naprawione i odmalowane, a niektóre place zabaw będą doposażane w nowe zabawki i elementy siłowni plenerowej.

Plac zabaw przy ul. Stacyjnej w Środzie Śląskiej przeszedł renowację w ub.r. Plac zabaw przy ul. Stacyjnej w Środzie Śląskiej przeszedł renowację w ub.r.

Pierwsze prace są przeprowadzane na terenach wiejskich. W części sołectw z terenu Gminy naprawy i remonty przeprowadzano w zeszłym roku. Teraz prace będą dotyczyć kolejnych części miejscowości wiejskich.

Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu wystawił już pierwsze zlecenia dla firmy Igor Garden, która wygrała postępowanie na naprawę i konserwację placów zabaw z terenu gminy. Będą to place zabaw m.in. w Juszczynie, Świętem i Przedmościu. Prace na terenach wiejskich potrwają do połowy kwietnia br.

Następnie naprawy i remonty placów zabaw przeprowadzane będą na terenie miasta. Odmalowany zostanie plac zabaw przy ul. Białoskórniczej, naprawione będą też uszkodzone elementy. Podobnie na placu zabaw przy ul. Żurawiej oraz przy Orliku na ul. Mostowej.

Ponadto, wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na doposażanie placów zabaw i budowę nowych zestawów zabawowych i siłowni plenerowych na terenie miasta i gminy. Powstanie m.in. nowy zestaw zabawowy przy ul. Lipowej w Środzie Śląskiej. Doposażone będą place zabaw w Proszkowie, Wrocisławicach, a w Chwalimierzu przy boisku powstanie siłownia plenerowa. W Komornikach przy placu zabaw obok świetlicy zamontowane będzie linarium. Doposażony będzie plac zabaw w Rzeczycy i Szczepanowie, gdzie na placu zabaw przy boisku ustawiony będzie nowy zestaw zabawowy.

Wszystkie prace renowacyjne oraz doposażania placów zabaw finansowane są z budżetu Gminy Środa Śląska oraz funduszów sołeckich poszczególnych miejscowości. Jak przekazuje Wydział KŚR średzkiego magistratu, pracownicy są w stałym kontakcie z sołtysami, a potrzeby dzieci w miarę możliwości są na bieżąco zaspokajane. W tym roku planowane są jeszcze przetargi na doposażenie nowego placu zabaw w Brodnie oraz zamontowanie nowego zestawu zabawowego przy ul. Spacerowej w Ciechowie.

(prg)

pl image003

Plac zabaw w Zakrzowie zostanie odmalowany

pl image005

Renowację przejdzie plac zabaw przy Orliku na ul. Mostowej

pl image007

Odnowiony będzie plac zabaw w Juszczynie

pl image009

Odnowiony w zeszłym roku plac zabaw przy ul. Słonecznej w Środzie Śląskiej

 

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... 36 minut temu.
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 6 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …