sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Włamali się do jednego ze średzkich barów, ukradli głośnik i kasetkę z pieniędzmi
Średzcy policjanci otrzymali w nocy zgłoszenie o włamaniu do lokalu gastronomicznego na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że sprawcy dostali się do jego wnętrza poprzez wybicie szyby, skąd następnie zabrali głośnik oraz kasetkę z pieniędzmi. Ponadto w pobliskim lokalu funkcjonariusze również ujawnili uszkodzoną witrynę sklepową.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. Jednocześnie policjanci sprawdzali teren miasta. Na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z przestępstwami. Osoby te były wyraźnie nietrzeźwe, nie odpowiadały na pytania mundurowych i zachowywały się wobec nich arogancko. Jak się okazało byli to mieszkańcy Wrocławia w wieku 41 i 36 lat, wcześniej już karani za przestępstwa.

W związku z podejrzeniem, iż są to sprawcy włamania i kradzieży oraz uszkodzenia mienia, mundurowi zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili do jednostki Policji. Tam sprawdzili ich stan trzeźwości. Obaj znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu, mieli 1,5 i 2 promile alkoholu  w organizmie.

Podczas czynności okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają  na swoim koncie kolejne przestępstwo. Policjanci przedstawili im łącznie trzy zarzuty. Odpowiedzą za włamanie do lokalu gastronomicznego oraz kradzież głośnika i kasetki z zawartością pieniędzy, powodując straty w wysokości 1500 złotych.

Ponadto usłyszeli zarzut uszkodzenia szyby w witrynie sklepu na kwotę 3500 złotych poprzez jej częściowe wybicie oraz uszkodzenie plastikowych wewnętrznych elementów samochodu marki Seat. Jak się bowiem okazało 36 i 41-latek podczas swojej nocnej wędrówki po mieście weszli do otwartego samochodu, którego właściciel nie zamknął, a następnie plądrując jego wnętrze uszkodzili plastikowe elementy karoserii. W tym przypadku spowodowali straty na kwotę 500 złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

431 98560

 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Przecież te pastuchy jeżdżą jak chcą i robią co chcą , a tutejsza policja ma to w poważaniu ,
  lepiej zamknąć oczy i... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…