wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Włamali się do jednego ze średzkich barów, ukradli głośnik i kasetkę z pieniędzmi

Cz, 26.08.2021 18:20
 •  

Średzcy policjanci otrzymali w nocy zgłoszenie o włamaniu do lokalu gastronomicznego na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że sprawcy dostali się do jego wnętrza poprzez wybicie szyby, skąd następnie zabrali głośnik oraz kasetkę z pieniędzmi. Ponadto w pobliskim lokalu funkcjonariusze również ujawnili uszkodzoną witrynę sklepową.


Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. Jednocześnie policjanci sprawdzali teren miasta. Na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z przestępstwami. Osoby te były wyraźnie nietrzeźwe, nie odpowiadały na pytania mundurowych i zachowywały się wobec nich arogancko. Jak się okazało byli to mieszkańcy Wrocławia w wieku 41 i 36 lat, wcześniej już karani za przestępstwa.

W związku z podejrzeniem, iż są to sprawcy włamania i kradzieży oraz uszkodzenia mienia, mundurowi zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili do jednostki Policji. Tam sprawdzili ich stan trzeźwości. Obaj znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu, mieli 1,5 i 2 promile alkoholu  w organizmie.

Podczas czynności okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają  na swoim koncie kolejne przestępstwo. Policjanci przedstawili im łącznie trzy zarzuty. Odpowiedzą za włamanie do lokalu gastronomicznego oraz kradzież głośnika i kasetki z zawartością pieniędzy, powodując straty w wysokości 1500 złotych.

Ponadto usłyszeli zarzut uszkodzenia szyby w witrynie sklepu na kwotę 3500 złotych poprzez jej częściowe wybicie oraz uszkodzenie plastikowych wewnętrznych elementów samochodu marki Seat. Jak się bowiem okazało 36 i 41-latek podczas swojej nocnej wędrówki po mieście weszli do otwartego samochodu, którego właściciel nie zamknął, a następnie plądrując jego wnętrze uszkodzili plastikowe elementy karoserii. W tym przypadku spowodowali straty na kwotę 500 złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

431 98560

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 3


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 4 godziny temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 5 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 6 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…