piątek 03.02.2023

Imieniny: Błażeja Oskara

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wsiedli za kółko po alkoholu. Słono za to zapłacą!

3 Comments
Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej prowadzili na terenie miasta działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze w ciągu kilkudziesięciu minut wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących będących po użyciu alkoholu.


Fot. ilustracyjne / policja Fot. ilustracyjne / policja


Podczas prowadzonych dzisiejszego rana działań, policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców. To właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych.

Pomimo wielu apeli o rozsądek na drodze oraz informacji o wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców i ludzkich tragedii, wciąż znajdują się osoby, które decydują się kierować autem „na podwójnym gazie”.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego na terenie miasta zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki KIA. Od mężczyzny wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 38-letni mężczyzna był po użyciu alkoholu. Teraz w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu musi liczyć się z konsekwencjami swojego czynu. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy oraz grzywny w wysokości 2500 złotych czyn ten zagrożony jest zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Podczas działań mundurowi zatrzymali też kierującego samochodem ciężarowym wraz z naczepą, który kierował po użyciu alkoholu. 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego wsiadł „za kółko” mając w organizmie niespełna pół promila alkoholu. W związku z popełnionym czynem musi liczyć się z taką samą karą co jego poprzednik, czyli grzywną w wysokości 2500 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy i zakazano dalszej jazdy.

Przeprowadzone dziś działania pokazują, że niestety ciągle trzeba przypominać kierującym o zachowaniu trzeźwości. Faktem jest, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków drogowych.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo na drodze.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

komnet internet

pawlowski sol drogowa www


przyjeciapozegnalne postfb