czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa PaulinyWybudują świetlicę w Jugowcu
18 stycznia burmistrz i skarbnik podpisali z właścicielami firmy KIZ Staśko s.c. umowę na budowę świetlicy wiejskiej w Jugowcu. Nowy obiekt ma zostać wybudowany do końca roku. 41% kosztów pokryje dotacja rządowa.

Fot. UM Fot. UM

Cały obiekt będzie mieć 160 m2  powierzchni z zapleczem kuchennym i sanitarnym. Sama sala świetlicy będzie mieć ok. 85 m2. Budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych i powstanie w miejscu obecnego boiska do siatkówki. Obok budynku powstanie także parking.

- Obecny budynek, który pełni funkcję świetlicy nie spełnia dostatecznie swojej funkcji – zauważa Leszek Maciejewski, radny Rady Miejskiej z okręgu Jugowca. – To stary, pokomunistyczny budynek, gdzie wcześniej był sklep. Mieszkańcom potrzebny jest nowy funkcjonalny obiekt – dodaje radny Maciejewski.

W podpisaniu umowy w średzkim magistracie uczestniczyła także sołtys Jugowca, która wręczyła wykonawcom podpisany kontrakt. - Na ten dzień mieszkańcy Jugowca czekali bardzo długo. Pierwsze słowo, jakie przychodzi mi na myśl, to dziękuję. W imieniu własnym, Rady Sołeckiej i wszystkich mieszkańców dziękuję panu burmistrzowi za dotrzymanie obietnicy i wszystkim zaangażowanym w to zadanie – przyznaje Agnieszka Malczewska, sołtys Jugowca. – Mieszkańcy zyskają miejsce do rekreacji, spędzania wolnego czasu i integracji lokalnej społeczności, na które długo czekali – dodaje sołtys Jugowca.

Wartość umowy z firmą KIZ K. Staśko A. Staśko s.c. ze Środy Śląskiej to 1,05 mln zł. – Cieszę się z wyboru Waszej firmy do tego zadania. Inwestycje, które prowadzicie dla Gminy Środa Śląska przebiegają płynnie i bez problemów, a współpraca układa się pomyślnie – mówił do właścicieli firmy KIZ s.c. burmistrz Adam Ruciński.

Na budowę świetlicy w Jugowcu Gmina Środa Śląska otrzymała dotację w wysokości 430 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace mają zakończyć się do 30 grudnia 2022.

(prg)

swieimage003

swieimage005

  • Ja powiedział(a) Więcej
    Są to środki z programów rządowych 2 godziny temu.
  • Norbi powiedział(a) Więcej
    Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 2 godziny temu.
  • Policjant powiedział(a) Więcej
    Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …