sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. UM Fot. UM

Wydział KŚR i Straż Miejska na kontroli w IPOK w Krynicznie

Pt, 20.08.2021 16:28
 •  

Pod koniec lipca Wydział KŚR średzkiego magistratu razem ze Strażą Miejską dokonał kontroli PSZOK-u w Krynicznie oraz Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, która się tam znajduje i jest prowadzona przez firmę FBSerwis. Stwierdzono nieprawidłowości, a wnioski o kontrolę zakładu skierowano do WIOŚ, UMWD i Starostwa Powiatowego.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontrola IPOK w Krynicznie przez urzędników średzkiego magistratu i Straż Miejską spowodowana była wieloma informacjami od mieszkańców Kryniczna dot. uciążliwych zapachów na terenie wsi i wzmożonej uciążliwości gryzoni i much, jakie pochodzą z okolic terenu IPOK w Krynicznie oraz wielotonażowego transportu przez wieś.

Przeprowadzona kontrola wykazała nieprawidłowości w funkcjonowaniu zarówno IPOK, jak też przy okazji PSZOK. Komisja kontrolująca  UM i SM wskazała m.in., że odpady przywożone do PSZOK-u są nieprawidłowo segregowane i poszczególne frakcje nie trafiają do wyznaczonych do tego pojemników. Urzędnicy Wydziału KŚR zwrócili także uwagę na nieprzyjemny zapach, jaki unosi się na terenie zakładu i w jego okolicy. Oprócz tego, wokół terenu zakładu znajdowały się porozrzucane śmieci, które najprawdopodobniej pochodziły z jego terenu. Komisja kontrolująca zanotowała także błędy w dokumentacji sporządzanej podczas odbioru odpadów przywożonych przez mieszkańców. Nieścisłości dot. m.in. ilości i rodzajów odpadów wpisywanych w protokole.

Przedstawiciele firmy FBSerwis otrzymali zalecenia poprawienia błędów w dokumentacji, uprzątnięcia terenu IPOK, regularnego sprzątania oraz zwiększenia skuteczności w procesie deratyzacji i dezynsekcji. Efektem kontroli są wnioski do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, które zgodnie z ustawą o prawie ochrony środowiska są organami uprawnionymi ustawowo do kontroli podmiotów korzystających ze środowiska. Podobny wniosek o kontrolę zakładu w Krynicznie wpłynął także do Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej. Wniosek o kontrolę został wysłany do WIOŚ w dniu 22.07.2021, zaś do UMWD i Powiatowego Inspektora Sanitarnego – wnioski o przeprowadzenie kontroli IPOK zostały wysłane do tych instytucji w dniu 26.07.2021. Czekamy na działania kontrolne tych trzech instytucji i ich efekty. 

(um)

smimage003

smimage005

smimage007

 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 4 minut temu
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... godzinę temu.
 • Dorota powiedział(a) Więcej
  To samo co z droga przy biedronce, krzyczeliście, tupaliscie, że musi zrobić i co? Teraz Polbus sam za swoje, prywatne środki ja zrpbi bo to jest... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …