sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wyjątkowy gość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym
Anita Poddębniak, aktorka teatralna i telewizyjna, spotkała się w poniedziałek z miłośnikami dobrego filmu skupionymi w średzkim DKF-ie w kinie Kadr. 

Fot. OLO Fot. OLO


Spotkanie zorganizował założyciel i opiekun średzkiego DKF-u Jarek Liszko-Kiereński. Była to jego kolejna próba zaproszenia do naszego miasta osoby związanej z kinem i tym razem udana. 

Widzowie najpierw obejrzeli film Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato", a po sensie przyszedł czas na rozmowę z Anitą Poddębniak, odtwórczynią jednej z głównych ról. Uczestnicy spotkania chwalili klimat filmu, jego przesłanie oraz naturalną grę aktorów. Zdradzili, które sceny zrobiły na nich największe wrażenie, a które były niezrozumiałe lub zbędne. Pani Anita opowiedziała w jaki sposób przygotowywała się do roli, o trudnościach w nagrywaniu scen w kościele, współpracy z młodymi aktorami i czy łatwiej gra się postacie, do których czuje się sympatię. 

Widzowie chcieli również dowiedzieć się, czy aktorzy lubią debiuty reżyserskie. - Miernikiem wszystkiego jest scenariusz i rola jaką ma się zagrać. Moja była ciekawa, a ponadto znałam Tomka i wiedziałam jak pracuje. Jego filmy zdobywają nagrody i wyróżnienia. Jestem zdania, że na początku nie powinno się gardzić żadną pracą, bo każda to forma nauki. Ja na szczęście jestem już na etapie, że nie muszę brać wszystkiego co mi proponują i mogę wybierać - podkreślała pani Anita. 

Spotkanie z aktorką zbiegło się z piątą rocznicą powstania średzkiego DKF-u. Jubileusz uczczono słodkim poczęstunkiem. - Wszystko wyszło bardzo fajnie. Cieszę się, że pani Anita uświetniła nasz wyjątkowy, jubileuszowy DKF. Z przyjemnością oddałem jej głos. Spotkanie z taką osobowością na pewno na długo zostanie nam w pamięci - podsumował poniedziałkowy wieczór Jarek Liszko-Kiereński.

W poniedziałek 11 listopada w ramach DKF-u będzie można obejrzeć nominowaną do Oscara “Aidę”. Cena biletu to 15 zł. 

Informacje o planowanych sensach i innych filmowych wydarzeniach można znaleźć na facebook’owej grupie - DKF “Nienasyceni” Środa Śląska

OLO

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 41 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…