wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. OLO Fot. OLO

Wyjątkowy gość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Śr, 06.10.2021 14:24
 •  

Anita Poddębniak, aktorka teatralna i telewizyjna, spotkała się w poniedziałek z miłośnikami dobrego filmu skupionymi w średzkim DKF-ie w kinie Kadr. 


Spotkanie zorganizował założyciel i opiekun średzkiego DKF-u Jarek Liszko-Kiereński. Była to jego kolejna próba zaproszenia do naszego miasta osoby związanej z kinem i tym razem udana. 

Widzowie najpierw obejrzeli film Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato", a po sensie przyszedł czas na rozmowę z Anitą Poddębniak, odtwórczynią jednej z głównych ról. Uczestnicy spotkania chwalili klimat filmu, jego przesłanie oraz naturalną grę aktorów. Zdradzili, które sceny zrobiły na nich największe wrażenie, a które były niezrozumiałe lub zbędne. Pani Anita opowiedziała w jaki sposób przygotowywała się do roli, o trudnościach w nagrywaniu scen w kościele, współpracy z młodymi aktorami i czy łatwiej gra się postacie, do których czuje się sympatię. 

Widzowie chcieli również dowiedzieć się, czy aktorzy lubią debiuty reżyserskie. - Miernikiem wszystkiego jest scenariusz i rola jaką ma się zagrać. Moja była ciekawa, a ponadto znałam Tomka i wiedziałam jak pracuje. Jego filmy zdobywają nagrody i wyróżnienia. Jestem zdania, że na początku nie powinno się gardzić żadną pracą, bo każda to forma nauki. Ja na szczęście jestem już na etapie, że nie muszę brać wszystkiego co mi proponują i mogę wybierać - podkreślała pani Anita. 

Spotkanie z aktorką zbiegło się z piątą rocznicą powstania średzkiego DKF-u. Jubileusz uczczono słodkim poczęstunkiem. - Wszystko wyszło bardzo fajnie. Cieszę się, że pani Anita uświetniła nasz wyjątkowy, jubileuszowy DKF. Z przyjemnością oddałem jej głos. Spotkanie z taką osobowością na pewno na długo zostanie nam w pamięci - podsumował poniedziałkowy wieczór Jarek Liszko-Kiereński.

W poniedziałek 11 listopada w ramach DKF-u będzie można obejrzeć nominowaną do Oscara “Aidę”. Cena biletu to 15 zł. 

Informacje o planowanych sensach i innych filmowych wydarzeniach można znaleźć na facebook’owej grupie - DKF “Nienasyceni” Środa Śląska

OLO

 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Był już basen, darmowe autobusy i i inne cuda na gumce.Kolejna promesa bez pokrycia. Jak na... 13 minut temu.
 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 38 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 39 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  42 minut temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM