niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wyładowywał agresję na samochodzie - trafił do aresztuŚredzcy policjanci zatrzymali 28-latka w związku z uszkodzeniem mienia. Mężczyzna w samo południe na jednej z ulic miasta kopiąc oraz uderzając kostką brukową dokonał wgnieceń w samochodzie osobowym.


Fot. policja.pl Fot. policja.pl


Średzcy policjanci interweniowali w związku z uszkodzeniem pojazdu na jednej z ulica miasta. Funkcjonariusze na miejscu rozpoznali dobrze znanego im mężczyznę. Sprawca widząc mundurowych próbował uciekać, został jednak zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Przez cały czas interwencji sprawca był agresywny, stawiał bierny i czynny opór. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości. 28-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna kilkukrotnie kopnął w zaparkowany na ulicy samochód, a następnie uderzył w niego kostką brukową.

Mężczyzna poza uszkodzeniem mienia dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Nie chciał również podać funkcjonariuszom swoich danych. 28-latek był też poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania w związku z toczącymi się przeciwko niemu postępowaniami.

28-latek usłyszał zarzut uszkodzenia samochodu osobowego w postaci wgniecenia klapy bagażnika poprzez jej kopanie i uderzenie kostką brukową. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości 550 złotych.

To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany za inne przestępstwa. Ponadto śledczy rozliczyli go za czyny z poprzedniego okresu. Poza odpowiedzialnością za zniszczenie mienia odpowie za przestępstwo naruszenia miru domowego, udział w bójce i pobiciu oraz niealimentację.

Ponadto w związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na niego grzywnę w postaci mandatu karnego.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 38 minut temu.
  • Liberał powiedział(a) Więcej
    Noe zycz drugiemu co tobie niemiłe ;) 5 godzin temu.
  • Ania powiedział(a) Więcej
    Brawo Marcin, brawo Ola, brawo Ela. Bardzo duży sukces. 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…