sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. policja.pl Fot. policja.pl

Wyładowywał agresję na samochodzie - trafił do aresztu

Wt, 11.05.2021 12:08
 •  

Średzcy policjanci zatrzymali 28-latka w związku z uszkodzeniem mienia. Mężczyzna w samo południe na jednej z ulic miasta kopiąc oraz uderzając kostką brukową dokonał wgnieceń w samochodzie osobowym.


Średzcy policjanci interweniowali w związku z uszkodzeniem pojazdu na jednej z ulica miasta. Funkcjonariusze na miejscu rozpoznali dobrze znanego im mężczyznę. Sprawca widząc mundurowych próbował uciekać, został jednak zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Przez cały czas interwencji sprawca był agresywny, stawiał bierny i czynny opór. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości. 28-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna kilkukrotnie kopnął w zaparkowany na ulicy samochód, a następnie uderzył w niego kostką brukową.

Mężczyzna poza uszkodzeniem mienia dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Nie chciał również podać funkcjonariuszom swoich danych. 28-latek był też poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania w związku z toczącymi się przeciwko niemu postępowaniami.

28-latek usłyszał zarzut uszkodzenia samochodu osobowego w postaci wgniecenia klapy bagażnika poprzez jej kopanie i uderzenie kostką brukową. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości 550 złotych.

To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany za inne przestępstwa. Ponadto śledczy rozliczyli go za czyny z poprzedniego okresu. Poza odpowiedzialnością za zniszczenie mienia odpowie za przestępstwo naruszenia miru domowego, udział w bójce i pobiciu oraz niealimentację.

Ponadto w związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na niego grzywnę w postaci mandatu karnego.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 3
 • 1
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 2 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…