środa 28.10.2020

Imieniny: Szymona Tadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wyraził skruchę i pomalował elewację siedziby Straży Miejskiej

Wyraził skruchę i pomalował elewację siedziby Straży Miejskiej

26.07. 2020

13 czerwca jeden z mieszkańców, jak się później okazało rozpoznany przez strażników miejskich, zniszczył mienie publiczne oblewając jakąś substancją ściany elewacji budynku siedziby Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

- Kilka minut po godz. 23:00, kiedy funkcjonariusze wrócili do siedziby komendy SM, w budynku rozległ się ogromny hałas. Strażnicy na zewnątrz dostrzegli zniszczoną elewację budynku, poprzez oblanie ściany nieznaną substancją – mówi  Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej. - Zainwestowane środki w monitoring publiczny, w pełni spełniają swoją funkcję. Dzięki zamontowanym kamerom, ponownie udało się ustalić, kto odpowiada za zniszczenie mienia – podkreśla komendant.

Strażnicy zabezpieczyli materiał nagraniowy, który był ważnym dowodem w sprawie i zgłosili zawiadomienie na policję. Wspólnie z zarządcą budynku, którym jest Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, straty wyceniono na ponad 1200 złotych.

Policjanci ustali tożsamość mężczyzny, który wyraził skruchę i postanowił na własny koszt pomalować elewację. Jednak mimo to w tej sprawie toczy się postępowanie karne.

- W związku ze sprawą zatrzymano 19- letniego średzianina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. czytelnik

Udostępnij ten artykuł:

 

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Zawsze zwalał winę na pracowników , na Sesjach , na spotkaniach z mieszkańcami a teraz mówi wszem i ...
W Rynku grasują naziści z piorunami. Cale szczeście, że w tym mieście już nie mieszkam.
Pan Skóra się śmiał na sesji a pan burmistrz go strofował. Jak dzieci.
Przecież prezes Komunikacji Miejskiej jest doktorem rolnictwa.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.