Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

XVIII sesja Rady Miejskiej w Środzie Śl. (na żywo)

XVIII sesja Rady Miejskiej w Środzie Śl. (na żywo)

27.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej. Jednym z punktów obrad jest informacja nt. wniosków złożonych przez gminę w celu pozyskania środków zewnętrznych oraz planowanych do złożenia w 2020 r.

Planowany porządek Obrad:

 1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Usprawiedliwienia radnych.
  4. Informacja nt. wniosków złożonych przez Gminę Środa Śląska w celu pozyskania środków zewnętrznych oraz wniosków planowanych do złożenia w 2020 r.
  5. „45 minut dla Samorządów”.
  6. Podjęcie uchwał.
  7. Interpelacje i zapytania.
  8. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Środy Śląskiej w okresie między sesjami.
  9. Wolne wnioski i informacje.
  10. Zakończenie sesji.

Wykaz projektów uchwał do podjęcia na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w dniu 27 listopada 2019 roku

 1. Projekt uchwały nr 171/2019 – w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy Środa Śląska na lata 2019 – 2029.
  2. Projekt uchwały nr 172/2019 – w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Środzie Śląskiej na rok 2020.
  3. Projekt uchwały nr 173/2019 – zmieniająca uchwałę Nr 11/12/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 29 listopada 2018 r. w sprawie przyjęcia Rocznego Programu Współpracy Gminy Środa Śląska z podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019.
  4. Projekt uchwały nr 174/2019 – II – wersja – w sprawie przyjęcia Rocznego Programu Współpracy Gminy Środa Śląska z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.
  5. Projekt uchwały nr 175/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
  6. Projekt uchwały nr 177/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na najem, pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ul. Średzka 19 w Szczepanowie, w trybie bez przetargowym.
  7. Projekt uchwały nr 178/2019 – zmieniający uchwałę Nr XVI/135/03 Rady Gminy i Miasta w Środzie Śląskiej z dnia 28 listopada 2003 roku w sprawie innych zwolnień w podatku od nieruchomości.
 

 
Komentarzy (21)

This comment was minimized by the moderator on the site

ogladajac przebieg sesji mozna sie setnie ubawic patrzac na aktora drugiego planu a mianowicie w trakcie merytorycznej odpowiedzi dyrektora Perygi pojawia sie w kadrze gostek z kucykiem a ktoz to .....o nasz nowy komendant Strazy Miejskiej gdzies mu sie mundur zapodzial i przyszedl w koszuli w ciapki ubaw po pachy kim sie Papkin otacza

This comment was minimized by the moderator on the site

A gdzie te słynne łańcuchy. Burmistrz zrozumiał, że wszyscy z niego łacha drą i nie założył na sesje?

This comment was minimized by the moderator on the site

No, mina Papkina bezcenna ,a stwierdzenie, ze nigdy by sie nie osmielil w podobny sposob zaglosowac jak Radni to kpina podszyta buta i arogancja znanego samorzadowca.Miedzy wierszmi daje nadzieje mysle ze zludna ze sobie pojdzie precz z Ratusza.A co z lancuchami a takie sa ladne .....zal

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Burmistrzu pewnie zna Pan powiedzenie karma wraca to powiem tak proszę sobie przypomnieć ile osób wywiało z gminy ilu dobrych pracowników sami nie odeszli prawda ????????????????????????? karma wraca ja jutro mam urlop i będę pic szampana ze szczęścia jak oglądam sesje zwłaszcza od 2:30 mina bezcenna zdrowie Dziękuję radnym za głos w dobra stronę a reszta brak słów dziękuje Panowie Radni tak dalej

This comment was minimized by the moderator on the site

A może z kasy która została chociaż oświetlić teren pomiędzy świecącymi lampami firmy Armacel a nowym oświetleniem za mostkiem .Mam czasami wrażenie ze o osiedlu całkowicie zapominano gdzie jest pan radny pytam gdzie .

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja mam pytanie do Pani Joanny Wasylkowskiej czy Pani kiedyś zabrała wogole jakiś głos w tej radzie czy tylko
Pani siedzi tam i wciska guziczki Mieszkańcy Ciechowa Pania wybrali ale jak widać były to złe decyzje

This comment was minimized by the moderator on the site

Jestem zbulwersowana zachowaniem pracownika Urzędu. Mało tego ż e specjalnie dla niego trzeba było zorganizować specjalna przerwę bo go nie było na sali to jak wreszcie dotarł zrobił sobie cyrk z Sesji Rady Miejskiej i mówił bez sensu. Gdy Radny zwrócił mu uwagę to zaczął pouczać tego Radnego. Wstyd. A wszystko to się działo przy zadowoleniu i aprobacie pana Rucińskiego. Była to próbka jak funkcjonuje Urząd. Miało być miło i kompetentnie a...

Jestem zbulwersowana zachowaniem pracownika Urzędu. Mało tego ż e specjalnie dla niego trzeba było zorganizować specjalna przerwę bo go nie było na sali to jak wreszcie dotarł zrobił sobie cyrk z Sesji Rady Miejskiej i mówił bez sensu. Gdy Radny zwrócił mu uwagę to zaczął pouczać tego Radnego. Wstyd. A wszystko to się działo przy zadowoleniu i aprobacie pana Rucińskiego. Była to próbka jak funkcjonuje Urząd. Miało być miło i kompetentnie a jest festiwal niekompetencji i chamstwa. Panie burmistrzu może tym należałoby się zająć.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ruciński skoro wiesz że Armacel źle wpływa na otoczenie to zrób coś z tym!!!!!!!!!!!!!! w końcu jesteś ojcem miasta, chociaż na razie zachowujesz się jak ojczym

This comment was minimized by the moderator on the site

Ten inkubator to była strata czasu .Wielomiesieczne zaangażowanie tego pracownika co przedstawiał prezentację było bardzo profesjonalne jednakże nam taka inwestycja nie jest potrzebna .Jest wiele innych priorytetów. Powinno się tego zaniechać już dawno .

This comment was minimized by the moderator on the site

Wioletta, a Ty dalej trzymasz z tym pajacem R. Przecież to zwykły kłamca i manipulant. Wstyd dla naszej wsi. Żałuję, że dałem Ci głos. Przejrzyj na oczy, bo wszyscy patrzą na Ciebie...

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale przynajmniej sobie nawzajem się podobają

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo Radni, dzisiaj pokazaliście, że macie jaja. Ruciński nie potrafi ponosić porażek i było widać, że się aż zagotował. Już raz miał szansę wybudowania inkubatora, którą totalnie zmarnował i musiał zwrócić ponad 6,5 mln dotacji ze środków zewnętrznych.....przy tym poniósł spore koszty na przygotowanie niedoszłej inwestycji i teraz boi się konsekwencji ze względu na niegospodarność. Dlatego usilnie stara się kontynuować tą inwestycję...

Brawo Radni, dzisiaj pokazaliście, że macie jaja. Ruciński nie potrafi ponosić porażek i było widać, że się aż zagotował. Już raz miał szansę wybudowania inkubatora, którą totalnie zmarnował i musiał zwrócić ponad 6,5 mln dotacji ze środków zewnętrznych.....przy tym poniósł spore koszty na przygotowanie niedoszłej inwestycji i teraz boi się konsekwencji ze względu na niegospodarność. Dlatego usilnie stara się kontynuować tą inwestycję uciekając od odpowiedzialności. CBA takim frajerom nie odpuszcza......Panowie Radni tak trzymać!

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację