Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

XXIII Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

XXIII Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

26.02. 2020

Jednym z punktów dzisiejszych obrad będzie prezentacja, dyskusja i opinie na temat koncepcji budowy Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej.

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Przyjęcie: protokołu nr XIX z sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbytej w dniu 5 grudnia 2019 r. i protokołu nr XX z sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbytej w dniu 12 grudnia 2019 r.
  4. Usprawiedliwienia radnych.
  5. Prezentacja, dyskusja i opinie na temat koncepcji budowy Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej.
  6. Informacja Prezesa oraz Managera Spółki OSiR Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej ws. przyczyn i okoliczności aktywacji opłat dla rodziców za wejścia do szatni w związku z zajęciami nauki pływania dla dzieci w Średzkim Parku Wodnym.
  7. „45 minut dla Samorządów”.
  8. Podjęcie uchwał.
  9. Interpelacje i zapytania.
  10. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Środy Śląskiej w okresie między sesjami.
  11. Wolne wnioski i informacje.
  12. Zakończenie sesji.

Wykaz projektów uchwał do podjęcia na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w dniu 26 lutego 2020 roku

1. Projekt uchwały nr 14/2020 – zmieniająca uchwalę nr LXIX/633/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 18 października 2018 r. w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Środa Śląska oraz kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.
2. Projekt uchwały nr 15/2020 – w sprawie zamiaru likwidacji Punktu Przedszkolnego w Szczepanowie.
3. Projekt uchwały nr 16/2020 – w sprawie nadania nazwy ulicy w Ciechowie.
4. Projekt uchwały nr 17/2020 – zmieniający uchwałę nr LXVI/595/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 28 sierpnia 2018 r, w sprawie ustalenia Regulaminu Targowiska Miejskiego „Mój Rynek” – Lokalny Rynek Rolno-Spożywczy w Środzie Śląskiej.
5. Projekt uchwały nr 18/2020 – w sprawie uchwalenia statutu Domu Kultury w Środzie Śląskiej.
6. Projekt uchwały nr 19/2020 – w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Burmistrza Środy Śląskiej zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2020.
7. Projekt uchwały nr 20/2020 – w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi obejmująca poszerzenie jezdni i budowę chodnika w drodze powiatowej nr 2061D na odcinku we wsi Święte” – (Etap 1-3 tj. od sklepu koło kościoła do pierwszego budynku od strony Komornik).
8. Projekt uchwały nr 21/2020 – w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na realizację zadania pn. „Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 2070D w miejscowości Wrocisławice – etap II”.
9. Projekt uchwały nr 22/2020 – w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok.

 

 
 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ty kompletnie piszesz nie na temat o tej obwodnicy mówi się od lat,a Ty chłopczyku obudziłeś się i majaczysz takie brednie, że szkoda Cię komentować

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo dla radnego Rosenbeigera! Chylę czoła i życzę dużo siły.

This comment was minimized by the moderator on the site

te sesje to istny kabaret w wykonaniu jednego marnego aktorzyny. Gada bez sensu jak zawsze. Skandalem jest wydawanie kilku milionów na gwiazdy imprez i jednocześnie wyłudzać pieniądze od ludzi na kanalizację. Panie burmistrzu to obowiązkiem Gminy jest budowa dróg kanalizacji szkół itd.
Należałoby się zastanowić komu potrzebna jest jakaś obwodnica no chyba że znajomym którzy mają tam działki a nie ma dojazdu. Oczywiście projekt drogi jest...

te sesje to istny kabaret w wykonaniu jednego marnego aktorzyny. Gada bez sensu jak zawsze. Skandalem jest wydawanie kilku milionów na gwiazdy imprez i jednocześnie wyłudzać pieniądze od ludzi na kanalizację. Panie burmistrzu to obowiązkiem Gminy jest budowa dróg kanalizacji szkół itd.
Należałoby się zastanowić komu potrzebna jest jakaś obwodnica no chyba że znajomym którzy mają tam działki a nie ma dojazdu. Oczywiście projekt drogi jest opóźniony jak wszystko. Tylko burmistrz nie powiedział że projektant jest na etacie w urzędzie na wysokiej pensji i nie widzi konfliktu interesu To taki wyższy poziom rozwoju.

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

młodość nie wieczność skomentował/a Jazda na "pełnym gazie" uprzykrza życie mieszkańcom (list)
w życiu ważna jest pasja i te młode osoby ja realizują nie potrzebnie państwo wylewacie fale hejtu na nich, cz...
Dokładnie pies na smyczy mały czy duży. Chodzą dwie Panie po Środzie z 3 psami zawsze bez smyczy! Zwrócenie im...
Kos ioły na wioskach.. plaga zgrupowań... nie mozna na prawde zostać w domach i sie pomodlic.. wracalem z apte...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…