sobota 26.09.2020

Imieniny: Justyny Cypriana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

XXIII Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

XXIII Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

26.02. 2020

Jednym z punktów dzisiejszych obrad będzie prezentacja, dyskusja i opinie na temat koncepcji budowy Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej.

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Przyjęcie: protokołu nr XIX z sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbytej w dniu 5 grudnia 2019 r. i protokołu nr XX z sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbytej w dniu 12 grudnia 2019 r.
  4. Usprawiedliwienia radnych.
  5. Prezentacja, dyskusja i opinie na temat koncepcji budowy Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej.
  6. Informacja Prezesa oraz Managera Spółki OSiR Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej ws. przyczyn i okoliczności aktywacji opłat dla rodziców za wejścia do szatni w związku z zajęciami nauki pływania dla dzieci w Średzkim Parku Wodnym.
  7. „45 minut dla Samorządów”.
  8. Podjęcie uchwał.
  9. Interpelacje i zapytania.
  10. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Środy Śląskiej w okresie między sesjami.
  11. Wolne wnioski i informacje.
  12. Zakończenie sesji.

Wykaz projektów uchwał do podjęcia na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w dniu 26 lutego 2020 roku

1. Projekt uchwały nr 14/2020 – zmieniająca uchwalę nr LXIX/633/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 18 października 2018 r. w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Środa Śląska oraz kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.
2. Projekt uchwały nr 15/2020 – w sprawie zamiaru likwidacji Punktu Przedszkolnego w Szczepanowie.
3. Projekt uchwały nr 16/2020 – w sprawie nadania nazwy ulicy w Ciechowie.
4. Projekt uchwały nr 17/2020 – zmieniający uchwałę nr LXVI/595/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 28 sierpnia 2018 r, w sprawie ustalenia Regulaminu Targowiska Miejskiego „Mój Rynek” – Lokalny Rynek Rolno-Spożywczy w Środzie Śląskiej.
5. Projekt uchwały nr 18/2020 – w sprawie uchwalenia statutu Domu Kultury w Środzie Śląskiej.
6. Projekt uchwały nr 19/2020 – w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Burmistrza Środy Śląskiej zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2020.
7. Projekt uchwały nr 20/2020 – w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi obejmująca poszerzenie jezdni i budowę chodnika w drodze powiatowej nr 2061D na odcinku we wsi Święte” – (Etap 1-3 tj. od sklepu koło kościoła do pierwszego budynku od strony Komornik).
8. Projekt uchwały nr 21/2020 – w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na realizację zadania pn. „Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 2070D w miejscowości Wrocisławice – etap II”.
9. Projekt uchwały nr 22/2020 – w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok.

 

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ty kompletnie piszesz nie na temat o tej obwodnicy mówi się od lat,a Ty chłopczyku obudziłeś się i majaczysz takie brednie, że szkoda Cię komentować

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo dla radnego Rosenbeigera! Chylę czoła i życzę dużo siły.

This comment was minimized by the moderator on the site

te sesje to istny kabaret w wykonaniu jednego marnego aktorzyny. Gada bez sensu jak zawsze. Skandalem jest wydawanie kilku milionów na gwiazdy imprez i jednocześnie wyłudzać pieniądze od ludzi na kanalizację. Panie burmistrzu to obowiązkiem Gminy jest budowa dróg kanalizacji szkół itd.
Należałoby się zastanowić komu potrzebna jest jakaś obwodnica no chyba że znajomym którzy mają tam działki a nie ma dojazdu. Oczywiście projekt drogi jest...

te sesje to istny kabaret w wykonaniu jednego marnego aktorzyny. Gada bez sensu jak zawsze. Skandalem jest wydawanie kilku milionów na gwiazdy imprez i jednocześnie wyłudzać pieniądze od ludzi na kanalizację. Panie burmistrzu to obowiązkiem Gminy jest budowa dróg kanalizacji szkół itd.
Należałoby się zastanowić komu potrzebna jest jakaś obwodnica no chyba że znajomym którzy mają tam działki a nie ma dojazdu. Oczywiście projekt drogi jest opóźniony jak wszystko. Tylko burmistrz nie powiedział że projektant jest na etacie w urzędzie na wysokiej pensji i nie widzi konfliktu interesu To taki wyższy poziom rozwoju.

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Proszę podać nazwiska i pokazać mordy tych co zagłosowali za sprzedażą szpitala.
Oni myślą, że Średzianom można sprzedawać kit. Wielu Średzian mieszkało lub mieszka w USA czy na za...
To nie jest restauracja. To wygląda na biurową stołówkę.
Mieszkam w dużym zachodnio -europejskim mieście . I nie zdziwilem się. Tak jak myślałem. To nie Pary...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.