środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Zażynki Wraków w Brodnie. To była jazda!

Zażynki Wraków w Brodnie. To była jazda!

Pn, 26.08.2019 14:16

Ryk silników, ogromne kłęby kurzu i niezapomniane emocje towarzyszyły Zażynkom Wraków w Brodnie.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyścigi wysłużonych samochodów zyskują popularność. Ten stosunkowo niedrogi „sport” motoryzacyjny przyciąga wielu hobbystów, którzy odpowiednio przygotowują swoje pojazdy do tego typu imprez. 

24 sierpnia br. Turystyka Dróg Gruntowych 4x4, Dom Kultury w Środzie Śl. oraz Sołectwo Brodno przygotowali wyścig, do którego w przystąpiło około 30 uczestników. Warunkiem udziału było zgłoszenie samochodu osobowego, którego wartość nie przekracza 1000 złotych.

Na przygotowanym przez organizatorów torze, specjalnie zabezpieczonym oraz urozmaiconym o liczne zakręty i wzniesienia, przystąpili do zmagań.  Można było zaobserwować, że sporą przewagę miały małe pojazdy m.in. Corsa, które przemykały pomiędzy iinymi wrakami na zakrętach.  Pomimo, że motoryzacja to męskie hobby, udział w zmaganiach wzięła również kobieta, która w świetnym czasie pokonywała trasę.

Organizatorzy zapewnili pomoc załogom, których pojazdy odmówiły posłuszeństwa. W sytuacjach kryzysowych na torze pojawiał się ciężki sprzęt, który udzielał szybkiej i sprawnej pomocy. Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Brodna oraz ratownik medyczny, którzy w pełnej gotowości obserwowali przebieg wydarzenia.

Uniesiona przez sędziego żółta flaga świadczyła o wystąpieniu zagrożenia na torze, jednak nie była ona często widoczna, ponieważ kiedy emocje brały górę, kierowcy podczas małych kolizji w ekspresowym tempie powracali do dalszej jazdy.

Start w wyścigu to cenne doświadczenie, dające możliwość sprawdzenia jak zachowują się pojazdy w ciężkich warunkach "drogowych", podczas kolizji, a także czas na sprawdzenie umiejętności. Należy podkreślić, że tu pamiętano o bezpieczeństwie i rozsądku.

Wyścigom towarzyszył festyn kończący wakacje. Na terenie wydarzenia znajdowały się dmuchane zamki dla najmłodszych oraz bufet, a wieczorem odbyła się potańcówka.

(kb) / fot. kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…