niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Zbliżamy średzkie pokolenia

SkomentujWolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie wraz z Panią Elżbietą Godawą i Panią Dagmarą Siudmak odwiedzili seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Środzie Śląskiej.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Zbliżamy pokolenia” w Centrum NGO w Środzie Śląskiej. Na wstępie spotkania kierownik DDS+ Justyna Hołyst witając gości przybliżyła młodzieży miejsce, w którym się znajdują, wyjaśniając także nazwę NGO, która mimo obiegowego użycia często nie jest znana. Jest to skrót z języka angielskiego non-governmental organisation – NGO oznaczający organizacje pozarządowe. Centrum NGO jako siedziba stowarzyszeń i organizacji pozarządowych jest zatem idealnym miejscem dla wolontariuszy – im bowiem działalność dobroczynna nie jest obca.

 To nie było pierwsze spotkanie seniorów z wolontariuszami. W grudniu 2023 r. seniorzy odwiedzili młodzież w SP w Szczepanowie, gdzie wspólnie spędzili czas poznając się wzajemnie.

Spotkanie młodzieży z seniorami było znakomitym przykładem integracji międzypokoleniowej. Co szczególnie odzwierciedliła zabawa Poznajmy się poprzez słowa, w której młodzież zapoznawała seniorów ze słowami używanymi na co dzień (np. cringe, XD, LOL). Seniorzy natomiast zaskakiwali młodzież przedmiotami już nieużywanymi oraz słowami, które dziś zaliczyć można już do archaizmów (np. koromysło, bambetel, kajet, duchówka).

 Drugim ciekawym ćwiczeniem było wspólne omawianie czynności wykonywanych kiedyś i teraz dotyczących, np. spędzania czasu wolnego, obowiązków domowych, zakupów. Seniorzy przybliżyli młodzieży czasy kiedy zakupy możliwe były na kartki, a za towarem stało się w długich kolejkach.

Młodzież podarowała seniorom ręcznie wykonane kartki i pudełka z niespodzianką, czym pozytywne zaskoczyli seniorów.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy za przybycie, niepowtarzalny czas i ducha młodości. Dziękujemy psycholog Paulinie Słobodzian za poprowadzenie zajęć i terapeutce zajęciowej Natalii Semczuk za wsparcie. Dziękujemy też zespołowi Centrum NGO za gościnę i otwartość na wspólne działania.

(prg)

ngo 2

ngo 3

ngo 4

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.